Jakich urządzeń termowizyjnych używają na co dzień myśliwi?

Termowizor – co to takiego?

Urządzenie obrazowe optoelektroniczne interpretujące temperaturę otoczenia. Matryca wykrywa pasmo elektromagnetyczne podczerwieni i przekształca je na obraz, który widzialny jest dla człowieka. W myślistwie termowizory umożliwiają obserwację w okolicznościach, w których jest bardzo słaba lub znikoma widoczność. Jedyną wadą urządź termowizyjnych jest ich stosunkowo krótki czas pracy maksymalnie do 6 godzin. W przypadku polowanie nocnego konieczne jest wsparcie innym sprzętem.

Najlepsze urządzenia termowizyjne wykorzystywane w myślistwie

– lornetki termowizyjne – pozwalają na namierzenie człowieka w wysokiej rozdzielczości nawet do 2100 m. Posiadają duże powiększenie, a dzięki zewnętrznemu rejestratorowi umożliwia nagranie obrazu i odtworzenie go później.

lunety termowizyjne – są stosunkowo lekkim sprzętem, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w sytuacjach, w których liczy się czas i poręczność. Najmniejsze lunety zmieszczą się w kieszeni, a ich waga wynosi 230 gram.

– nakładki termowizyjne – zmieniają zwykłą lornetkę lub celownik na urządzenie noktowizyjne.

Termowizja w myślistwie ma bardzo duże znaczenie. Wybór konkretnego urządzenia termowizyjnego zależy od potrzeb i preferencji, dlatego też warto zasięgać informacji od sprawdzonych przedstawicieli tej branży na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 15 =