Gdzie występują łożyska baryłkowe dwurzędowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łożyska baryłkowe dwurzędowe są stosowane w aplikacjach, w których występuje niewspółosiowość i duże obciążenia promieniowe. Mają bardzo dużą bieżnię pierścienia wewnętrznego, co pozwala na większą niewspółosiowość.

Łożyska baryłkowe dwurzędowe są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym:

Zespoły łożysk tocznych do bloków silników i głowic cylindrów

Łożyska podtrzymują wał korbowy i końcówki korbowodów. Łożyska muszą być zaprojektowane do przenoszenia dużych obciążeń i wysokich prędkości. Mogą być jedno- lub dwurzędowe.

Bieżnia wewnętrzna łożyska podtrzymuje wał korbowy, a zewnętrzna – korbowody

Pierścień wewnętrzny ma zintegrowany kołnierz, który pozwala mu pasować do rowka w bloku silnika, podczas gdy pierścień zewnętrzny jest utrzymywany na miejscu przez śruby. Taka konstrukcja pozwala na łatwy demontaż, gdy konieczne są naprawy.

Zastosowanie w przekładniach samochodowych i silnikach

Głównym zastosowaniem dwurzędowych łożysk baryłkowych są silniki, w których wymagana jest duża nośność zarówno dla obciążeń promieniowych, jak i wzdłużnych (tylko jednorzędowe). Ponadto, dwurzędowe łożyska baryłkowe zapewniają doskonałą charakterystykę pracy przy dużych prędkościach dzięki zdolności do przyjmowania przemieszczeń osiowych bez zmiany napięcia wstępnego lub elastyczności (tylko jednorzędowe).

Innym powszechnym zastosowaniem dwurzędowych łożysk baryłkowych są przekładnie samochodowe, gdzie wspierają one wały transmisyjne przenoszące moment obrotowy z silnika przez koła zębate obracające się z dużymi prędkościami i momentami obrotowymi. Kiedy taki element ulegnie awarii warto zajrzeć na stronę http://b2b.rombor.com.pl/114-L-barylkowe–rzedowe, gdzie śmiało można zakupić odpowiedni element, który pomoze nam naprawić usterkę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne sposoby ewidencji czasu pracy
Nowoczesne sposoby ewidencji czasu pracy
Zarządzanie firmą to wymagające zajęcie. W tym przypadku musimy bowiem nauczyć się właściwie mobilizować swoich pracowników do działania. Jednym ze […]
Jakie urządzenie do ćwiczeń warto kupić?
Jakie urządzenie do ćwiczeń warto kupić?
Obecnie wiele osób prowadzi aktywny tryb życia. Z tego powodu rośnie zainteresowanie różnego rodzaju sprzętami do ćwiczeń. Dobre wyposażenie bowiem […]
Jakie są korzyści z wędzenia kiełbasy?
Jakie są korzyści z wędzenia kiełbasy?
Wędzenie kiełbasy to popularny sposób konserwacji mięsa i świetny sposób na dodanie mu smaku. Kiełbasę wędzoną wyrabia się poprzez fermentację […]
Ostatnie wpisy
Polecamy