Gdzie występują łożyska baryłkowe dwurzędowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łożyska baryłkowe dwurzędowe są stosowane w aplikacjach, w których występuje niewspółosiowość i duże obciążenia promieniowe. Mają bardzo dużą bieżnię pierścienia wewnętrznego, co pozwala na większą niewspółosiowość.

Łożyska baryłkowe dwurzędowe są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym:

Zespoły łożysk tocznych do bloków silników i głowic cylindrów

Łożyska podtrzymują wał korbowy i końcówki korbowodów. Łożyska muszą być zaprojektowane do przenoszenia dużych obciążeń i wysokich prędkości. Mogą być jedno- lub dwurzędowe.

Bieżnia wewnętrzna łożyska podtrzymuje wał korbowy, a zewnętrzna – korbowody

Pierścień wewnętrzny ma zintegrowany kołnierz, który pozwala mu pasować do rowka w bloku silnika, podczas gdy pierścień zewnętrzny jest utrzymywany na miejscu przez śruby. Taka konstrukcja pozwala na łatwy demontaż, gdy konieczne są naprawy.

Zastosowanie w przekładniach samochodowych i silnikach

Głównym zastosowaniem dwurzędowych łożysk baryłkowych są silniki, w których wymagana jest duża nośność zarówno dla obciążeń promieniowych, jak i wzdłużnych (tylko jednorzędowe). Ponadto, dwurzędowe łożyska baryłkowe zapewniają doskonałą charakterystykę pracy przy dużych prędkościach dzięki zdolności do przyjmowania przemieszczeń osiowych bez zmiany napięcia wstępnego lub elastyczności (tylko jednorzędowe).

Innym powszechnym zastosowaniem dwurzędowych łożysk baryłkowych są przekładnie samochodowe, gdzie wspierają one wały transmisyjne przenoszące moment obrotowy z silnika przez koła zębate obracające się z dużymi prędkościami i momentami obrotowymi. Kiedy taki element ulegnie awarii warto zajrzeć na stronę http://b2b.rombor.com.pl/114-L-barylkowe–rzedowe, gdzie śmiało można zakupić odpowiedni element, który pomoze nam naprawić usterkę.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści przynosi instalacja węzła cieplnego?
Jakie korzyści przynosi instalacja węzła cieplnego?
Mieszkaniowy węzeł cieplny to urządzenie, które odbiera i rozprowadza ciepło z instalacji ciepłej wody użytkowej w Twoim domu. Jego działanie […]
Jak dobrać odpowiednią karmę do rasy psa?
Jak dobrać odpowiednią karmę do rasy psa?
Wielu właścicieli psów zastanawia się, jaką karmę wybrać dla swojego pupila, aby zapewnić mu wszystkie niezbędne do prawidłowego rozwoju składniki […]
Jakie części układu hamulcowego najczęściej wymienia się we francuskich samochodach?
Jakie części układu hamulcowego najczęściej wymienia się we francuskich samochodach?
Każdy samochód w miarę eksploatacji wymaga pewnych napraw. Dotyczy to każdej marki pojazdu, chociaż wiele osób utrzymuje, iż częstsze wymiany […]
Ostatnie wpisy
Polecamy