Impreza masowa – jak przygotować teren do eventu?

Ze względów bezpieczeństwa, teren imprezy masowej musi być stosownie ogrodzony. Rzadko jesteśmy jednak w stanie obstawić cały obszar barierkami, często też musimy przecież jakoś wyznaczyć parkingi i strefy zamknięte. Właściwa organizacja terenu to podstawa. Wyznaczając jasne granice, unikniemy wyjścia imprezy poza ustaloną przestrzeń, a co za tym idzie, nie będziemy narażać się na kary finansowe i złośliwości sąsiadów obiektu. Nie możemy jednak przeznaczyć połowy budżetu na tymczasowe ogrodzenie, płotki czy sztab ochroniarzy. Jak więc sobie z tym poradzić?

Tanie i skuteczne rozwiązania

Najprostszym sposobem przygotowania terenu do eventu jest oznaczenie go folią ogrodzeniową. Jest ona powszechnie stosowana między innymi w tymczasowej reorganizacji przestrzeni publicznej i w celu zabezpieczenia miejsc na budowach. Montaż takiego rozwiązania będzie bardzo szybki, jasno da też do zrozumienia, w którym miejscu leży granica. W przeciwieństwie do zwykłych taśm foliowych rozwiązanie takie jest też znacznie bardziej wytrzymałe na zerwanie i rzuca się w oczy.

Możemy też pokusić się o zastosowanie kilku taśm z nadrukami w różnych kolorach. Przykładowo, taśma ze strzałkami może nakierowywać na wyjście ewakuacyjne, a taśma z napisem „Zakaz wstępu” odgradzać zaplecze sceny. Na stronach internetowych należących do producentów tego rodzaju rozwiązań, możemy zapoznać się z ofertami takimi jak: https://bbtapes.pl/product/folia-ogrodzeniowa-z-nadrukiem/. Niektóre firmy pozwalają nawet zamówić taśmy z własnym nadrukiem (na przykład z logiem imprezy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =