Jak uczyć się obcego słownictwa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie jest sekretem, że kluczem do efektywnej komunikacji w obcym języku jest znajomość słownictwa. Możemy opanować gramatykę i być w stanie formułować poprawne zdania, jednak przy ograniczonej znajomości słownictwa sama znajomość gramatyki na niewiele się zda. Nauka języka polskiego może wydawać się trudna, ale jeśli opanujemy podstawowe słownictwo, będzie nam o wiele łatwiej.

Higiena nauki i metody mnemotechniczne

Na początku warto zadbać o higienę nauki. Jest to o tyle istotne, że nie tylko wpływa na efektywność, ale i trwałość wiedzy. Dlatego na początku należy pozbyć się wszelkich bodźców, które utrudniają nam jej przyswojenie – wyłączyć telewizor, włączyć tryb samolotowy w komórce, wylogować się z Facebooka. Istotne jest również, by wybrać metodę, która najlepiej sprawdzi się w naszym wypadku. Taką metodą może się okazać mnemotechnika, czyli zapamiętywanie z użyciem obrazów. W tym celu odwołujemy się do własnych skojarzeń. Wyobrażamy sobie słowo i tworzymy historię z nim związaną. Przykładem może być słowo “okno” – to polskie słowo składa się z dwóch słów w języku angielskim: “ok” (tak) i “no” (nie). Skojarzenie: grupa ludzi, która spiera się o to, czy należy przewietrzyć pomieszczenie – część krzyczy “ok”, a druga “no”.

Aby dowiedzieć się więcej o nauce języka polskiego, warto zajrzeć na: https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwiaty niejedno mają imię, czyli o zakupie kwiatów dla wybranki swego życia
Kwiaty niejedno mają imię, czyli o zakupie kwiatów dla wybranki swego życia
Kwiaty można opisać na wiele sposobów, a każdy z nich ma swoje znaczenie. Jeśli więc chcesz kupić kwiaty dla swojej […]
Bieżnik w oponie letniej i zimowej – jakie są różnice?
Bieżnik w oponie letniej i zimowej – jakie są różnice?
Opony samochodowe stosowane w naszym klimacie dzielą się na letnie i zimowe, przeznaczone do stosowania w odpowiednich porach roku. Istnieją […]
Jak dbać o zdrowy wygląd paznokci?
Jak dbać o zdrowy wygląd paznokci?
Piękne i zadbane paznokcie są dla wielu kobiet tak samo ważne, jak ładna cera i doskonała fryzura. Jak w dzisiejszych […]
Ostatnie wpisy
Polecamy