Jak dopasować meble do stylu wnętrza?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przygotowując się do wystroju wnętrz w naszym domu czy mieszkaniu, musimy przemyśleć wiele kwestii związanych zarówno z przygotowaniem podłóg czy ścian, doborem farby, jak i wreszcie umeblowaniem. Czym kierować się przy tym ostatnim, by nie popsuć planowanego efektu?

Charakter mebli

Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę jest to czy będziemy stawiali na styl nowoczesny, czy może bardziej klasyczny. A może niektóre pomieszczenia będą się wyróżniały na tle innych i dojdzie do pewnego przemieszania charakteru wnętrza? Zdarza się tak na przykład, gdy chcemy w sposób funkcjonalny urządzić pokoje codziennego użytku, ale zadbać też o bardziej wystawny salon.

Jeżeli decydujemy się na nowoczesność to odpowiednim wyborem będą meble modern, które są z reguły stonowane i nastawione przede wszystkim na użytkowość. Wybierając większą elegancję i przepych, dopasujmy do tego meble glamour, a będą stanowiły dodatkowy element ozdobny i dodadzą mieszkaniu szyku.

Kolorystyka i natężenie

Poza samym rodzajem mebli trzeba brać pod uwagę ich kolorystykę i wykonanie – czy mają mieć więcej elementów szklanych, a może być w całości z drewna. Zależnie od obranego stylu będziemy się decydować na proste, uniwersalne kolory lub też wielobarwne meble z obiciami i ozdobnymi wstawkami.

Od pomysłu na wnętrze zależy też to, ile przedmiotów umieścimy w danym pomieszczeniu. Współczesne pokoje urządzane są w sposób minimalistyczny, więc znajdują się tam wtedy tylko najpotrzebniejsze meble. Z kolei w stylu klasycznym będzie ich więcej, bo stanowią przy okazji element ozdobny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co zrobić, żeby papierowa wersja naszej książki stała się faktem?
Co zrobić, żeby papierowa wersja naszej książki stała się faktem?
Wydanie swojej pierwszej książki w wersji papierowej to marzenie wielu początkujących twórców. Nie tylko pisarzy, fotografów i specjalistów z dziedzin […]
Forma nauki przez zabawę – dlaczego jest skuteczna?
Forma nauki przez zabawę – dlaczego jest skuteczna?
Efektywna nauka dzieci Nauka małych dzieci może być trudna w przypadku, kiedy dzieci nie wykazują żadnego zaangażowania ani własnej inicjatywy. […]
Infrastruktura drogowa – jakie elementy m.in. obejmuje?
Infrastruktura drogowa – jakie elementy m.in. obejmuje?
Pod pojęciem infrastruktury drogowej rozumiemy elementy całej sieci transportowej, które są wykorzystywane przez pojazdy osobowe oraz ciężarowe. Infrastruktura tego typu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy