Jak radzić sobie ze szczurami w naszym domu?

Szczury są nie tylko irytujące, ale również niebezpieczne, aby mieć je wokół domu. Mogą przenosić choroby, takie jak pchły i kleszcze, które mogą być przenoszone na ludzi i zwierzęta domowe.

Szczury są zwierzętami nocnymi i w ciągu dnia pozostają w ukryciu. W nocy wychodzą w poszukiwaniu pożywienia lub miejsc do ukrycia. Mogą dostać się do Twojego domu przez dziury w suficie lub podłodze, szczeliny w ścianach, rury lub inne otwory. Mogą również wykorzystywać kanalizację jako sposób wejścia do nieruchomości mieszkalnych.

Oto kilka wskazówek, jak trzymać szczury z dala od domu:

Sprawdź czy Twoja nieruchomość nie posiada dziur

Sprawdź wokół swojej nieruchomości, czy nie ma żadnych otworów, które mogłyby umożliwić szczurom dostęp do domu, takich jak dziury w ścianach lub szczeliny pod drzwiami. Użyj wełny stalowej lub metalowej siatki do zablokowania tych przestrzeni, aby szczury nie mogły się przez nie przedostać.

Użyj pułapki na szczury

Użyj pułapki na szczury, aby złapać szczury, ale upewnij się, że umieścisz ją w miejscu, gdzie dzieci i zwierzęta domowe nie mogą jej dosięgnąć. Powinieneś również regularnie sprawdzać swoje pułapki na szczury, aby móc uwolnić wszelkie uwięzione zwierzęta, które nie są szczurami.

Chroń artykuły spożywcze

Zabezpiecz wszystkie artykuły spożywcze przechowując je w szczelnych pojemnikach z dala od miejsc, w których szczury mogą mieć do nich łatwy dostęp, takich jak piwnice i garaże.

Zabezpieczaj śmieci

Trzymaj pojemniki na śmieci pod przykryciem przez cały czas; w przeciwnym razie szczury zrobią sobie z Twoich śmieci posiłek.

Ukrywaj karmę dla zwierząt

Przechowuj karmę dla zwierząt w pomieszczeniach zamkniętych, w przeciwnym razie przyciągnie ona szczury, które mogą ją zjeść zanim zrobi to Twoje zwierzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =