Co trzeba wiedzieć o winylach?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie płyty winylowe przeżywają swój renesans – znajdują coraz więcej zwolenników w różnym wieku, z różnych stron świata. Czy jest to przemijająca moda, czy też wyraz tęsknoty za bliższą więzią z artystą i muzyką? Czas pokaże.

Gdzie można dostać płyty winylowe?

Jeśli jesteś początkującym poszukiwaczem winyli, warto najpierw zrobić rozeznanie wśród swoich znajomych lub ich rodziców. Bardzo możliwe, że jeszcze posiadają pojedyncze egzemplarze, które chętnie oddaliby w dobre ręce. Płyty dostaniesz też w niektórych antykwariatach lub na targach winyli – imprezach, które coraz częściej są organizowane w większych miastach.

Niezastąpionym źródłem tych perełek są również sklepy specjalistyczne. Zorientuj się, czy masz w pobliżu sklep z płytami winylowymi. Doświadczony sprzedawca jest zawsze niezastąpionym źródłem rzetelnych informacji.

Podstawy dbania o winyle

Każdy miłośnik płyt winylowych wie, że na jakość dźwięku wpływa stan płyty i jej czystość. Najczęstszym czynnikiem, który brudzi płyty jest wszechobecny kurz. Tak więc jak czyścić winyle, aby nie uszkodzić płyty? Jest to bardzo proste i wbrew pozorom niezbyt czasochłonne.

Szczoteczka antystatyczna – kupisz ją za kilkadziesiąt złotych. Aby wyczyścić płytę wystarczy przyłożyć do niej szczoteczkę – prawda, że jest to banalnie proste?

Mycie – na płyty „po przejściach”, mocno zabrudzone, szczoteczka antystatyczna raczej nie pomoże. Wtedy najlepiej dokładnie umyć winyla specjalistycznym płynem. Koszt takiego płynu to zwykle wydatek minimum 100 zł. Płytę należy umyć miękką ściereczką nasączoną płynem, następnie spłukać w wodzie i wysuszyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mała księżniczka – jak ubrać elegancko swoje dziecko
Mała księżniczka – jak ubrać elegancko swoje dziecko
Uroczyste okazje wymagają odpowiedniego stroju – również w przypadku dzieci. Chcąc elegancko ubrać swoją córeczkę, można jednak łatwo wpaść w […]
Dodatki do basenu ogrodowego
Dodatki do basenu ogrodowego
Wiele osób posiadających ogród decyduje się na zakup basenu dmuchanego lub rozporowego, który jest wykorzystywany głównie w okresie letnim i […]
Rolety – praktyczne rozwiązanie do domu i element aranżacji
Rolety – praktyczne rozwiązanie do domu i element aranżacji
Najpowszechniejszą dekoracja okienną, która ma chronić nas przed ostrymi promieniami słońca, wciąż są zasłony. Ten tekstylny dodatek nie zawsze pasuje […]
Ostatnie wpisy
Polecamy