Czym się kierować przy wyborze desek tarasowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich desek tarasowych jest kwestią osobistych preferencji. Będziesz musiał wybrać rodzaj gatunku drewna i liczbę desek, które chcesz dla swojego projektu deckingowego. Można również wybierać spośród różnych kolorów, plam i innych wykończeń.

Wybierając deski tarasowe, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Gatunek drewna

Rodzaj drewna, który wybierzesz dla desek tarasowych może wpłynąć na wygląd, trwałość i koszt Twojego pokładu. Niektóre gatunki są bardziej trwałe niż inne, a niektóre mogą wymagać więcej konserwacji. Będziesz także chciał wziąć pod uwagę, czy chcesz, aby Twoja deska tarasowa była traktowana ciśnieniowo, czy nie. Traktowane ciśnieniowo deski są impregnowane chemikaliami, które pomagają zapobiegać gniciu i atakowi owadów. Deski te są zazwyczaj droższe, ale mogą trwać dłużej niż deski nie poddane obróbce ciśnieniowej. Deski tarasowe egzotyczne mogą być droższe niż tradycyjne drewno, ale są one często bardziej trwałe i mogą trwać przez dziesięciolecia. Niektóre egzotyczne drewna, takie jak cumaru, garapa i mahoń mają naturalną odporność na gnicie i owady, co czyni je dobrym wyborem, jeśli twój pokład będzie narażony na działanie żywiołów.

Gatunki

Gatunek odnosi się do jakości konkretnego kawałka tarcicy i jest oparty na jego wytrzymałości, wyglądzie i zdolności do wytrzymania pewnych naprężeń w określonych warunkach.

Dostępne szerokości i długości

Dostępne są różne szerokości i długości, dzięki czemu można zbudować szeroką gamę stylów w różnych sytuacjach, takich jak tarasy z balustradami lub łatwe w utrzymaniu tarasy bez balustrad.

Opcje wykończenia

Istnieje wiele różnych wykończeń dostępnych dla drewna na zewnątrz, takich jak bejce, farby, uszczelniacze i oleje, które pomogą zachować dobry wygląd drewna przez wiele lat, a także chronić je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg i uszkodzenia słoneczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak urozmaicić modę miejską?
Jak urozmaicić modę miejską?
Modę miejską można określić jako zmienny, nieustannie ewoluujący, skomplikowany system zasad ubioru. Nieraz ciężko jest zrozumieć wszystkie prawidła tego systemu […]
Modne wzory na bieliźnie i skarpetkach dla mężczyzn
Modne wzory na bieliźnie i skarpetkach dla mężczyzn
Bielizna to element garderoby, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Sięgamy po nią chcąc zadbać o wygodę i higienę. Bardzo […]
Wyjazd za granicę a ubezpieczenie
Wyjazd za granicę a ubezpieczenie
Pomimo obecności Polski w Unii Europejskiej, wciąż nie możemy wyjeżdżać za granicę zupełnie tak, jakbyśmy przekraczali granicę powiatu czy województwa […]
Ostatnie wpisy
Polecamy