Czym się kierować przy wyborze desek tarasowych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich desek tarasowych jest kwestią osobistych preferencji. Będziesz musiał wybrać rodzaj gatunku drewna i liczbę desek, które chcesz dla swojego projektu deckingowego. Można również wybierać spośród różnych kolorów, plam i innych wykończeń.

Wybierając deski tarasowe, warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

Gatunek drewna

Rodzaj drewna, który wybierzesz dla desek tarasowych może wpłynąć na wygląd, trwałość i koszt Twojego pokładu. Niektóre gatunki są bardziej trwałe niż inne, a niektóre mogą wymagać więcej konserwacji. Będziesz także chciał wziąć pod uwagę, czy chcesz, aby Twoja deska tarasowa była traktowana ciśnieniowo, czy nie. Traktowane ciśnieniowo deski są impregnowane chemikaliami, które pomagają zapobiegać gniciu i atakowi owadów. Deski te są zazwyczaj droższe, ale mogą trwać dłużej niż deski nie poddane obróbce ciśnieniowej. Deski tarasowe egzotyczne mogą być droższe niż tradycyjne drewno, ale są one często bardziej trwałe i mogą trwać przez dziesięciolecia. Niektóre egzotyczne drewna, takie jak cumaru, garapa i mahoń mają naturalną odporność na gnicie i owady, co czyni je dobrym wyborem, jeśli twój pokład będzie narażony na działanie żywiołów.

Gatunki

Gatunek odnosi się do jakości konkretnego kawałka tarcicy i jest oparty na jego wytrzymałości, wyglądzie i zdolności do wytrzymania pewnych naprężeń w określonych warunkach.

Dostępne szerokości i długości

Dostępne są różne szerokości i długości, dzięki czemu można zbudować szeroką gamę stylów w różnych sytuacjach, takich jak tarasy z balustradami lub łatwe w utrzymaniu tarasy bez balustrad.

Opcje wykończenia

Istnieje wiele różnych wykończeń dostępnych dla drewna na zewnątrz, takich jak bejce, farby, uszczelniacze i oleje, które pomogą zachować dobry wygląd drewna przez wiele lat, a także chronić je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, śnieg i uszkodzenia słoneczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto pomyśleć o zakupie szamba betonowego do odprowadzania nieczystości?
Dlaczego warto pomyśleć o zakupie szamba betonowego do odprowadzania nieczystości?
Szamba są bezodpływowymi zbiornikami przeznaczonymi na nieczystości. Ich montaż konieczny jest na posesjach, które nie mają możliwości bezpośredniego podłączenia do […]
Wybór dobrego filtra do papierosa
Wybór dobrego filtra do papierosa
Jednymi z elementów potrzebnych do samodzielnego wykonania papierosów są filtry. Na rynku znajdziemy wersje wytwarzane z rozmaitych materiałów – m.in. […]
Gdzie występują łożyska baryłkowe dwurzędowe?
Gdzie występują łożyska baryłkowe dwurzędowe?
Łożyska baryłkowe dwurzędowe są stosowane w aplikacjach, w których występuje niewspółosiowość i duże obciążenia promieniowe. Mają bardzo dużą bieżnię pierścienia […]
Ostatnie wpisy
Polecamy