Dekarz – czym się zajmuje w swojej pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekarz to rzemieślnik, który pracuje na dachach. W większości przypadków dekarz jest zatrudniany przez właściciela domu do naprawy lub wymiany dachu. Dekarz może jednak również pracować na nieruchomościach komercyjnych i obiektach rządowych.

Praca dekarza może obejmować kilka różnych zadań. Wiele z tych zadań jest wykonywanych przez tę samą osobę i może być wykonywanych w dowolnej kolejności. Poniżej przedstawiono kilka powszechnych obowiązków, które mogą być częścią pracy dekarza:

Instalowanie gontów 

Gonty są wykonane z asfaltu lub innych materiałów i służą do pokrycia górnej powierzchni istniejącego dachu. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu pasują do siebie prawidłowo po zainstalowaniu ich nad sobą.

Instalowanie obróbek blacharskich

Instalowanie obróbek blacharskich, które tworzą szczelne zamknięcie pomiędzy gontami a innymi częściami konstrukcji dachu, takimi jak kominy lub otwory wentylacyjne dla instalacji wodno-kanalizacyjnej. Obróbka blacharska może być również stosowana w przypadku dachów metalowych, ponieważ pomaga utrzymać wodę z dala od budynku znajdującego się poniżej, jeśli wystąpi jakikolwiek przeciek przez pęknięcia w pokryciu metalowym lub otwory spowodowane rdzewiejącymi gwoździami wbitymi w drewniane elementy konstrukcyjne podczas operacji montażu.

Instalowanie rynien

Instalowanie rynien, które kierują wodę z dala od ścian fundamentowych budynku oraz rynien spustowych, które odprowadzają wodę deszczową z górnych krawędzi budynków, tak aby nie gromadziła się ona w zbiornikach.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z takich usług, to usługi dekarskie Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimatyzator – zalety posiadania go w swoim mieszkaniu
Klimatyzator – zalety posiadania go w swoim mieszkaniu
Klimatyzacja to coś, na co do niedawna mogli pozwolić sobie nieliczni. Poza tym, tego urządzenia jeszcze kilka lat temu nie […]
Wychowywanie trudnego dziecka – jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy?
Wychowywanie trudnego dziecka – jak sobie radzić i gdzie szukać pomocy?
W dzisiejszym, pędzącym świecie coraz więcej osób zmaga się z rozmaitymi problemami natury psychicznej, od zaburzeń nastroju, przez depresję, aż […]
Jak udekorować dom swoimi zdjęciami?
Jak udekorować dom swoimi zdjęciami?
Dom bez dekoracji wydaje się pusty i nieprzyjazny. Nawet urządzając wnętrze w stylu minimalistycznym, znajdzie się miejsce na elementy upiększające […]
Ostatnie wpisy
Polecamy