Dekarz – czym się zajmuje w swojej pracy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dekarz to rzemieślnik, który pracuje na dachach. W większości przypadków dekarz jest zatrudniany przez właściciela domu do naprawy lub wymiany dachu. Dekarz może jednak również pracować na nieruchomościach komercyjnych i obiektach rządowych.

Praca dekarza może obejmować kilka różnych zadań. Wiele z tych zadań jest wykonywanych przez tę samą osobę i może być wykonywanych w dowolnej kolejności. Poniżej przedstawiono kilka powszechnych obowiązków, które mogą być częścią pracy dekarza:

Instalowanie gontów 

Gonty są wykonane z asfaltu lub innych materiałów i służą do pokrycia górnej powierzchni istniejącego dachu. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu pasują do siebie prawidłowo po zainstalowaniu ich nad sobą.

Instalowanie obróbek blacharskich

Instalowanie obróbek blacharskich, które tworzą szczelne zamknięcie pomiędzy gontami a innymi częściami konstrukcji dachu, takimi jak kominy lub otwory wentylacyjne dla instalacji wodno-kanalizacyjnej. Obróbka blacharska może być również stosowana w przypadku dachów metalowych, ponieważ pomaga utrzymać wodę z dala od budynku znajdującego się poniżej, jeśli wystąpi jakikolwiek przeciek przez pęknięcia w pokryciu metalowym lub otwory spowodowane rdzewiejącymi gwoździami wbitymi w drewniane elementy konstrukcyjne podczas operacji montażu.

Instalowanie rynien

Instalowanie rynien, które kierują wodę z dala od ścian fundamentowych budynku oraz rynien spustowych, które odprowadzają wodę deszczową z górnych krawędzi budynków, tak aby nie gromadziła się ona w zbiornikach.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z takich usług, to usługi dekarskie Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obróbka skrawaniem – na czym polega?
Obróbka skrawaniem – na czym polega?
Obróbka skrawaniem to wytwarzanie części z precyzją, dokładnością i tolerancją w różnych kształtach i rozmiarach. Obróbka skrawaniem to proces usuwania […]
Rodzaje i zastosowanie folii budowlanych
Rodzaje i zastosowanie folii budowlanych
Sektor budowlany to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin w gospodarki, która wykorzystuje w swoim funkcjonowaniu bardzo wiele przydatnych […]
Jak można zaoszczędzić na opale, używając ekologicznych materiałów?
Jak można zaoszczędzić na opale, używając ekologicznych materiałów?
Węgiel jest materiałem opałowym, który nadal jest najczęściej wybieranym w Polsce. Dawniej jego cena była zdecydowanie najniższa, ale obecnie sprawa […]
Ostatnie wpisy
Polecamy