Sposoby obrabiania blachy

Blacha jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów we współczesnym przemyśle. Można ją spotkać w budowlance, motoryzacji, na halach produkcyjnych, etc. Ale rzadko kiedy jest ona wykorzystywana w swojej naturalnej postaci, czyli prostej płyty. Przeważnie trzeba ją odpowiednio przygotować, aby spełniała swoje zadania, a do tego celu służą różne zabiegi, mające na celu nadać blasze odpowiednich właściwości. Te najważniejsze zebraliśmy poniżej.

Przygotowanie materiału pod wymogi klienta

Jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki blachy jest jej cięcie. Dzisiaj wykorzystuje się do tego laser, dlatego na rynku bardzo często możemy spotkać się z blachą o przeróżnych, precyzyjnie wyciętych wzorach. Nowoczesna technologia gwarantuje również praktycznie stuprocentową powtarzalność wykonywanych czynności, dzięki czemu można wytwarzać niemal bliźniacze elementy w mgnieniu oka. Jeśli chodzi o cięcie laserem Wrocław jest miastem, w którym najszybciej znajdziemy profesjonalne zakłady podejmujące się podobnych zadań.

Kolejną metodą obróbki jest gięci blachy. Najczęściej możemy spotkać się z tego typu blachą w motoryzacji, bowiem karoseria samochodu nie składa się z prostych, płaskich elementów. Dzisiejsze maszyny służące do gięcia potrafią nadać materiałowi praktycznie dowolny kształt – na zimno lub na ciepło. Aby dowiedzieć się więcej o tym procesie, wystarczy wejść na stronę https://www.valor-cnc.pl/oferta/giecie-blach i zapoznać się z dostępnymi tam informacjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 1 =