Zawieszenie pneumatyczne – jak działa?

Zawieszenie pneumatyczne maksymalizuje osiągi i komfort pojazdu poprzez obniżenie nacisku na opony w celu zmniejszenia ich zużycia, jednocześnie poprawiając ogólne osiągi zawieszenia. Cięższe zawieszenia zapewniają płynniejszą jazdę, lepsze prowadzenie i zwiększoną nośność. Warto zapoznać się z asortymentem w tym sklepie internetowym thomasmarkt.com.

Zawieszenie pneumatyczne jest ewolucją tradycyjnego systemu sprężyn śrubowych

Zawieszenie pneumatyczne to system zawieszenia w większości nowoczesnych samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów, który umożliwia regulację wysokości jazdy poprzez naciśnięcie dźwigni regulacyjnej. Zawieszenie pneumatyczne jest również stosowane w pojazdach terenowych, takich jak głęboko brodzące ATV i niestandardowe pojazdy do wyścigów ulicznych.

Zawieszenie pneumatyczne (znane również jako zawieszenie z regulacją wysokości) to rodzaj systemu zawieszenia pojazdu, który wykorzystuje sprężanie powietrza do kontroli wysokości pojazdu. Zaletą systemu zawieszenia pneumatycznego w porównaniu z konwencjonalnym systemem sprężynowym jest to, że sprężona lub rozszerzona objętość może być wykorzystana do innych celów niż tylko przenoszenie ciężaru. Przy przyspieszeniu, moc silnika będzie kierowana do sprężania i uwalniania powietrza w celu podniesienia i obniżenia samochodu w zależności od tego, jak wiele wagi należy zdjąć lub umieścić na oponach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − dwa =