Co mieć na uwadze kompletowania kosmetyków dla naszych dzieci?

Skóra dziecka jest znacznie bardziej wrażliwa niż dorosłego. Co więcej, jest też znacznie bardziej podatna na wszelkiego rodzaju alergie i odparzenia. Przed wyborem odpowiednich kosmetyków dla dzieci warto przeczytać ich skład i sprawdzić, czy nie ma w nich substancji szkodliwych. W przypadku najmniejszych pociech to na rodzicach spoczywa decyzja o tym, jakie kosmetyki kupić. Jednak dzieci bardzo szybko rosną, a co za tym idzie, chcą, by ich zdanie było brane pod uwagę. Co wtedy robić?

Jak wytłumaczyć dziecku, które kosmetyki są najlepsze?

Już w okresie przedszkolnym dzieci, a szczególnie dziewczynki zaczynają interesować się kosmetykami i eksperymentami z nimi związanymi. Pojawia się chęć spróbowania pomalowania ust, czy paznokci. Wielu rodziców zastanawia się więc, czy pozwolić na takie zabawy.

Na szczęście są bezpieczne kosmetyki dla dzieci, które nie zawierają substancji uczulających, konserwantów lub mocnych zapachów, które mogą podrażnić delikatną skórę. Można zakupić choćby błyszczyk do ust lub lakier do paznokci, który można zmyć wyłącznie za pomocą wody.

Lepsze jest takie rozwiązanie, niż to, że córka będzie bez pozwolenia pożyczała kosmetyki mamy, które dla dziecka mogą być szkodliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dziewięć =