Wyjazd za granicę a ubezpieczenie

Pomimo obecności Polski w Unii Europejskiej, wciąż nie możemy wyjeżdżać za granicę zupełnie tak, jakbyśmy przekraczali granicę powiatu czy województwa wewnątrz kraju. W innych państwach nie będzie bowiem działać polskie ubezpieczenie OC na samochód, polisa zdrowotna i inne. Dlatego też zanim przekroczymy granicę kraju, powinniśmy wyposażyć się w niezbędne polisy ubezpieczeniowe, które przydadzą się nam na okoliczność jakichś problemów.

Polisa samochodowa

Polskie ubezpieczenia OC na samochód nie zdadzą się na wiele za granicami kraju. Dlatego powinniśmy rozszerzyć naszą polisę o tak zwaną Zieloną Kartę. Trzeba jednak wiedzieć, że ma ona zastosowanie tylko i wyłącznie do krajów UE, a także niektórych innych państw, które podpisały ww. porozumienie. Jeżeli wyjeżdżamy na wakacje czy urlop gdzie indziej, potrzebne będzie nam lokalne ubezpieczenie. Możemy załatwić je albo w Polsce, albo przy przekraczaniu granicy. Jednak lepiej wszystkie niezbędne polisy wykupić tu na miejscu, ponieważ dzięki temu unikniemy ewentualnych kłopotów podczas wjazdu do obcego państwa.

Ubezpieczenie zdrowotne

Polska polisa ubezpieczeniowa, która pozwala nam na korzystanie z krajowego funduszu ochrony zdrowia, nie będzie działała za granicą. Tyczy się to każdego państwa, nawet innych krajów. Dlatego przed przekroczeniem granicy dobrze jest załatwić sobie kompleksowe ubezpieczenie wyjazdowe Niemcy to jedno z państw, które umożliwiają nam nabycie takiego rodzaju polisy nie tylko stacjonarnie, ale także online. Polisa taka jest kompleksowa i obejmuje zarówno ubezpieczenie auta, zdrowia, następstw nieszczęśliwych wypadków, mienia i tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dziewiętnaście =