Kto może nauczyć się nurkować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nurkowanie należy do rodzajów aktywności fizycznej, która jest wykonywana w warunkach wodnych. Jest to wymagający odpowiedniego przygotowania sposób spędzania wolnego czasu. Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej szkoły oraz instruktora. Szczególnie istotne jest to w przypadku uczenia dzieci.

Trzeba dobrać także właściwy sprzęt i zadbać o wszelkie warunki bezpieczeństwa pociechy. Opanowanie właściwych zasad umożliwia również w przyszłości nabywanie kolejnych, coraz bardziej zaawansowanych sprawności.

Kiedy najlepiej rozpocząć naukę nurkowania?

Nauka nurkowania dla dzieci może zaczynać się po ukończeniu przez nie 8. roku życia. Dobre szkoły oferujące tego typu usługi posiadają kilka poziomów zaawansowania. Rozpoczyna się od początkowego, gdzie dziecko uczy się, jak odpowiednio przygotować sprzęt, właściwie zanurzać się oraz zachowywać pod wodą.

Dla osób poniżej 15. roku życia, które opanowały na odpowiednim poziomie sztukę nurkowania, przewidziany jest certyfikat Junior OWD (Open Water Diver). Do otrzymania tego wyróżnienia konieczne jest spełnianie wielu rozmaitych wymagań kursowych.

Oprócz odpowiedniego wieku (trzeba mieć minimum 10 lat zanim rozpocznie kurs), trzeba nabyć określone podstawy dotyczące nurkowania. Od stopnia zrozumienia zasad nurkowania oraz umiejętności ucznia zależy możliwość zaliczenia testu końcowego. Uprawnia on również na przechodzenie kolejnych stopni wtajemniczenia.

Kurs Junior OWD obejmuje również szereg testów w czasie jego trwania (w postaci teoretycznych quizów). Końcowy egzamin prowadzony jest według zasad określonych przez właściwe procedury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzony kurier dla małej  firmy – jakie usługi wybrać?
Sprawdzony kurier dla małej firmy – jakie usługi wybrać?
Sprawdzony kurier dla małej firmy – jakie usługi wybrać? Małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzone w sposób rozsądny są w stanie […]
System klimatyzacji samochodowej – z jakich elementów się składa?
System klimatyzacji samochodowej – z jakich elementów się składa?
Układ klimatyzacji w Twoim samochodzie to skomplikowany system. Składa się z wielu elementów, które muszą ze sobą współpracować, aby system […]
Drony – rozrywka dla młodszych i dla starszych
Drony – rozrywka dla młodszych i dla starszych
Ilość najróżniejszych okazji w roku, gdy chcemy wręczyć komuś bliskiemu jakiś sensowny prezent, wręcz przytłacza. Urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, rocznica, […]
Ostatnie wpisy
Polecamy