Gdzie szukać pracowników z Ukrainy?

Do Polski dociera coraz więcej chętnych do pracy, sumiennych, dysponujących odpowiednim doświadczeniem pracowników. Ogromną grupę czynnie poszukującą pracy w Polsce stanowią Ukraińcy. Coraz więcej ludzi chciałoby zatrudnić w swojej firmie, pracowników z zagranicy ale nie wiedzą jak ich znaleźć. W branży budowlanej, wykończeniowej, a także produkcyjnej ogromnie są oni ogromnie cenieni.

Portale z ogłoszeniami

Sprawdzonym sposobem na znalezienie pracowników są portale internetowe, na których można zamieszczać aktualne oferty pracy dla Ukraińców. Publikując takie ogłoszenie wystarczy dokładnie opisać wymagane umiejętności oraz oferowane stawki. Pracownicy z zagranicy często poszukują ofert pracy, które pomimo godziwego wynagrodzenia, adekwatnego do ich umiejętności, oferują również możliwość zakwaterowania. Chcąc zatrudnić pracowników z Ukrainy warto zadbać o możliwość ich zakwaterowania. Można to zrobić poprzez odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej na swojej posiadłości. Jeśli nie dysponuje się odpowiednim miejscem, można również spróbować nawiązać współprace z hostelem lub inną instytucją w okolicy, która oferuje noclegi pracownicze. Takie udogodnienie z pewnością zwiększy zainteresowanie przedstawioną ofertą. 

Agencja pracy

Jeśli nie chce się samemu szukać pracowników, można podjąć współpracę z agencją specjalizującą się w pośredniczeniu pomiędzy pracodawcą, a poszukującymi zatrudnienia. Jest to rozwiązanie szybkie i wygodne. Agencje często zajmują się również kwestiami związanymi z legalizacją pobytu cudzoziemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − trzynaście =