Jak nadać połysk aluminium?

Aluminium jest metalem wytwarzanym z rudy boksytu. Charakteryzuje się on przede wszystkim niewielką wagą, a także wysoką plastycznością. Metal ten znajduje szerokie zastosowanie, zarówno jeśli chodzi o przedmioty użytku codziennego, jak i także konstrukcje oraz specjalistyczne elementy, na przykład maszyn. Ze względu na jego łatwą dostępność wykorzystywany jest także w transporcie oraz lotnictwie.

Aluminium pomimo tego, że nie należy do metali szlachetnych, po wypolerowaniu nabiera niezwykle eleganckiego i ciekawego wyglądu, na którym zależy wielu osobom, zwłaszcza w przypadku właścicieli aut z felgami aluminiowymi. Istnieje kilka metod uzyskania właśnie takiego efektu w przypadku tego metalu, jedną z nich jest kataforeza, o której można dowiedzieć się więcej na https://www.tegal.pl/technologie/kataforeza/

Połysk i blask

W zależności od tego, kiedy chcemy nadać odpowiedni wygląd elementom aluminiowym, istnieją dwie możliwości. Pierwszą z nich jest,nałożenie na niego specjalistycznej warstwy, zapewniająca nie tylko połysk, ale także niekiedy kolor, który jest trwały i odporny na odbarwienia. W ten sposób otrzymujemy postać anodowanego aluminium. Ponadto proces ten uodparnia metal na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne, które mogłyby spowodować korozję lub niszczenie aluminium.

Druga metoda pozwala natomiast wypolerować aluminium, kiedy jest ono już przekształcone w gotowy element lub część. W tym przypadku niezbędna okazuje się specjalistyczna pasta polerska, wraz z papierem wodnym oraz lakierem zabezpieczającym efekt końcowy wypolerowanego aluminium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =