Jak dbać o felgi?

Felgi odgrywają w każdym samochodzie istotną rolę, ponieważ stanowią główną podporę dla kół, wpływają na dynamikę jazdy oraz chłodzą układ hamulcowy. Współcześnie większość kierowców decyduje się na modele aluminiowe ze względu na ich dużą wytrzymałość, atrakcyjność wizualną oraz niewielką wagę. Wymagają one jednak zawsze odpowiedniej pielęgnacji przy zastosowaniu konkretnych narzędzi i preparatów. Wysokiej jakości felgi z aluminium posiada w ofercie sklep online: https://fajnekola.pl/kategoria-produktu/felgi/aluminiowe/.

Silne detergenty to kiepski wybór

Felgi aluminiowe powinny być przede wszystkim regularnie myte. Najlepiej używać do tego samej wody, a w przypadku dużych zabrudzeń – wody z niewielkim dodatkiem delikatnego szamponu dedykowanego stricte do karoserii. Pamiętajmy o tym, że niewskazane są zaawansowane środki chemiczne ani szczotki z twardym włosiem, ponieważ mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń powierzchni (zarysowania, mikropęknięcia itp.). Oczywiście przed zastosowaniem wszelkich preparatów ze sklepu trzeba koniecznie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania przez producenta.

Drugą niezbędną czynnością o charakterze pielęgnacyjnym jest woskowanie felg w celu zabezpieczenia konstrukcji przed zabrudzeniami w postaci kurzu oraz ulicznego pyłu (najlepiej co miesiąc, ewentualnie dwa). Poza tym w sytuacji stwierdzenia jakichkolwiek odkształceń, wżerów lub otarć powierzchniowych zaleca się nieznaczne zeszlifowanie ich papierem ściernym, a następnie pokrycie dodatkową warstwą lakieru w kolorze identycznym ja pozostała część felgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + trzynaście =