Czy warto zdobywać certyfikaty językowe?

Języków obcych uczymy się często już od wieku przedszkolnego. Tego wymaga od nas specyfika rynku, która znacznie premiuje osoby mówiące w więcej niż jednym języku. Z powodu naturalnej dla naszego położenia współpracy z krajami zachodu Europy, przydatna jest umiejętność mówienia po angielsku, niemiecku czy francusku. By potwierdzić dobrą znajomość danego języka, można wyrobić rozmaite certyfikaty. Sprawdzamy dlaczego warto się na to zdecydować.

Lepsze perspektywy zarobkowe

Jeżeli zgłaszamy się dziś do pracy na dobrze opłacane stanowisko, znajomość języków będzie absolutną podstawą. Musi to być przede wszystkim angielski, który powinniśmy znać w stopniu podstawowym, a najlepiej komunikatywnym. Języka tego uczymy się najczęściej w szkole oraz na uczelni, naszym certyfikatem będzie więc świadectwo ukończenia danej placówki naukowej, względnie dyplom. Co jednak jeśli nie doszliśmy do wystarczająco wysokiego poziomu, lub danego języka w ogóle się nie uczyliśmy? Wtedy dobrze jest zapisać się na dodatkowy kurs i zdać np. egzamin TOEIC Certyfikat, który będzie nam w takiej sytuacji przysługiwał, otworzy zupełnie nowe perspektywy zawodowe.

Wyjazd i praca za granicami kraju

Ta sama zależność tyczy się przebywania za granicą i szukania pracy w innych państwach. Tam jest to nawet ważniejsze niż w kraju, ponieważ od obcokrajowców praktycznie na każdym stanowisku pracy wymaga się, by można się było z nimi łatwo porozumieć. Powszechnie honorowane są między innymi certyfikaty, które otrzymamy, zdając Prometic PMP Exam. Jeżeli planujemy kiedykolwiek wyjazd z kraju za pracą, zdecydowanie powinniśmy się o takie poświadczenie znajomości języka postarać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − dwa =