Z jakich elementów zbudowana jest drukarka 3D?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Części drukarki 3D są takie same jak w większości innych maszyn i składają się z wielu różnych części. Niektórzy ludzie myślą, że druk 3D to magiczny proces, który po prostu się dzieje. Ale jeśli spojrzysz na to z perspektywy mechanicznej, zobaczysz, że istnieje wiele różnych części, które składają się na drukarkę 3D.

W rzeczywistości drukarki 3D mają kilkaset ruchomych części i kilkadziesiąt silników. Niektóre z tych części są widoczne, podczas gdy inne są ukryte wewnątrz ramy maszyny. Do głównych komponentów należą:

Głowica drukująca 

Głowica drukująca porusza się w przód i w tył, aby osadzić roztopiony materiał plastyczny na powierzchni łoża drukującego. Niektóre drukarki używają więcej niż jednej głowicy drukującej, co pozwala im pracować nad wieloma obiektami jednocześnie.

Łóżko drukujące  

To miejsce, w którym głowica drukująca umieszcza roztopiony materiał plastikowy. Większość drukarek posiada podgrzewane łoże, co zapobiega odkształcaniu się obiektów podczas drukowania. Niektóre drukarki posiadają również nieogrzewane łoża, ale wymagają one interwencji użytkownika w celu schłodzenia obiektów przed ich usunięciem z łoża.

Płyta sterująca 

Jest to mózg Twojej drukarki 3D. Kontroluje ona wszystkie aspekty pracy drukarki, od włączania jej silników po nagrzewanie ekstrudera i łoża drukującego.

Sterowniki silników krokowych  

Silniki krokowe poruszają osiami drukarki (X, Y, Z) w przód i w tył, dzięki czemu może ona umieszczać materiał na łożu drukującym w określonym wzorze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uchwyt samochodowy na tablet – na co zwrócić uwagę?
Uchwyt samochodowy na tablet – na co zwrócić uwagę?
Kiedy masz uchwyt samochodowy na tablet, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Nie możesz po prostu kupić dowolnego […]
Rozstanie z facetem? Zobacz jak wrócić do siebie
Rozstanie z facetem? Zobacz jak wrócić do siebie
Najgorsze, co może spotkać kobietę, to rozstanie. Ból, smutek i negatywne uczucia są przytłaczające. Trudno jest zobaczyć światło na końcu […]
Wielofunkcyjne etui – czy to możliwe?
Wielofunkcyjne etui – czy to możliwe?
Użytkownicy smartfonów pragną zapewnić swoim urządzeniom jak najlepszą ochronę. W odpowiedzi na tę potrzebę producenci różnych akcesoriów stale udoskonalają swoje […]
Ostatnie wpisy
Polecamy