Bramy przemysłowe – czy muszą podlegać przeglądom i konserwacji?

W zakładach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych, dużych sklepach i innych obiektach handlowych montuje się powszechnie bramy przemysłowe. Gwarantują one bowiem sprawną pracę podczas załadunku oraz rozładunku wszelkich towarów. Niestety czasami ulegają różnego rodzaju awariom, dlatego powinny być regularnie poddawane przeglądom technicznym. Jeśli interesuje nas porządny serwis bram Warszawa to miasto, gdzie działa firma specjalizująca się w świadczeniu takiej usługi.

Uszkodzenia o charakterze mechanicznym i eksploatacyjnym

Bramy przemysłowe są narażone przede wszystkim na zniszczenia spowodowane naruszeniem struktury przez wózki widłowe i ciężkie samochody ciężarowe. Poza tym, ich niektóre komponenty ulegają z czasem naturalnemu zużyciu. Dotyczy to w szczególności sprężyn, rolek biegowych oraz części typowo elektrycznych (w zależności od modelu). Z tego względu rozsądnym rozwiązaniem jest wykonywanie przeglądów gwarancyjnych i czynności typowo serwisowych, które pozwolą w znacznym stopniu ograniczyć ewentualne przestoje, zapobiegając nieoczekiwanym problemom technicznym.

Specjalista z firmy zewnętrznej podczas wizyty zweryfikuje zawsze ogólną funkcjonalność konstrukcji i jakość mocowania rolek, wyreguluje przeciwciężary, sprawdzi osprzęt odpowiadający za automatykę, a także nasmaruje zawiasy odpowiednim preparatem. W razie stwierdzenia usterki postara się ją skutecznie naprawić, wykorzystując profesjonalne narzędzia i materiały. Wytyczne odnośnie pożądanej częstotliwości omawianych przeglądów znajdują się w dokumentacji bramy, ale zaleca się robienie tego co najmniej raz w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × pięć =