Jak świętować rocznicę ślubu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rocznica ślubu to niezwykle ważny moment w życiu małżeństwa. Jej celebrowanie pozwala powrócić do początków związku, gdy miłość była świeża a wzajemna fascynacja sobą nawzajem przyciągała. Nawet pary z wieloletnim stażem warto, by kultywowały tą tradycję.

Dzięki temu następuje cementowanie więzi pomiędzy partnerami. Co zrobić, aby ta chwila była wyjątkowa? Wypada zadbać, by prezent na rocznicę ślubu był przemyślany i sprawił obojgu wiele radości.

Wersja praktyczna

Dla osób, które preferują praktyczne podejście do życia, dobrym pomysłem na prezent dla współmałżonka są np. kubki z nadrukiem. Rodzaj wybranego wzoru może być bardzo różny. Dostępne są gotowe propozycje, ale można także zamówić naczynie z własną propozycją.

Może to być własny napis, zdjęcie czy wzór, który skojarzy się współmałżonkowi ze wspólnie przeżytym czasem. Kubek z nadrukiem przy każdym użytkowaniu będzie cieszył oko i przywoływał uśmiech na usta. Ze względu na gest, ale także uczucie, jakie ze sobą niesie.

Wersja romantyczna

Zwyczajowo kolejne rocznice ślubu określane są mianem godów z przypisanym im materiałem. I tak pierwsza rocznica jest papierowa, druga – bawełniana, trzecia – skórzana, czwarta – kwiatowa (lub owocowa, bo i taka nazwa funkcjonuje), a piąta – drewniana.

Kolejne są: cukrowa , wełniana (lub miedziana), spiżowa (brązowa), blaszana (zwana też glinianą czy generalską), cynowa lub aluminiowa (10-ta), stalowa, płócienna (jedwabna lub lniana), koronkowa, kości słoniowej, kryształowa (lub szklana), porcelanowa (20.), srebrna (25.), perłowa (30.), koralowa (35.), rubinowa (40.), szafirowa (45.), złota (50.), szmaragdowa lub platynowa (55.), diamentowa (60.), żelazna (65.), kamienna (70.), brylantowa (75.) oraz dębowa (80.).

Prezent na rocznicę ślubu może być dopasowany do nazwy, np. na pierwszą rocznicę wykonany z papieru, na drugą – z tkaniny (np. bawełny) i tak dalej. To zapewne bardzo oryginalny pomysł. Dzięki temu małżonkowie rok rocznie będą zaskakiwać siebie wzajemnie i cieszyć się ze sprawiania sobie przyjemności drobiazgami skierowanymi z uczuciem do partnera. Bo najważniejsze, by każdy prezent miał w sobie pokłady miłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jednorazowe naczynia i opakowania na jedzenie w dobrej cenie – gdzie ich szukać?
Jednorazowe naczynia i opakowania na jedzenie w dobrej cenie – gdzie ich szukać?
Biznes gastronomiczny to bardzo dobry pomysł na połączenie pasji, jaką może być gotowanie, z pracą zarobkową. Z tego względu wiele […]
Jakie akcesoria do parzenia kawy sprawdzą się w kawiarni?
Jakie akcesoria do parzenia kawy sprawdzą się w kawiarni?
Kawiarnie przyciągają klientów nie tylko dobrą kawą, ale również klimatem, jaki w nich panuje. By zadowolić wymagających klientów, warto zadbać […]
Jaką czapkę najlepiej kupić dziecku na zimę?
Jaką czapkę najlepiej kupić dziecku na zimę?
Dobra czapka zimowa jest niezbędnym elementem zimowej garderoby dziecka. Odpowiednia czapka może chronić głowę dziecka przed zimnem i zapewnić mu […]
Ostatnie wpisy
Polecamy