Regały wjezdne i przejezdne — co warto o nich wiedzieć?

Ważnym etapem projektowania i urządzania magazynu jest wybór regałów. Ich typ powinien być zawsze dopasowany do specyfiki działalności firmy. Obecnie niemałą popularnością cieszą się zwłaszcza regały wjezdne i przejezdne. Przekonaj się, czy takie wyposażenie magazynowe sprawdzi się w twoim przypadku.

Regały wjezdne

Charakterystyczną cechą regałów wjezdnych ze strony https://omv.com.pl/regaly-wjezdne.php jest to, że umożliwiają kierowcom wózków widłowych na wjechanie do dość wąskiego korytarza pomiędzy ramami konstrukcji. Składowanie towaru odbywa się w tym przypadku zazwyczaj na zasadzie LIFO. Oznacza to, że ostatnia umieszczona na regale paleta jako pierwsza z niego wyjedzie. Warto pamiętać też, że wózek widłowy po wjechaniu w głąb konstrukcji będzie musiał wycofać pojazd tą samą drogą. Regały wjezdne to świetne rozwiązanie w halach, w których towar jest składowany w dużych ilościach i na znacznych wysokościach.

Regały przejezdne

Ciekawą opcją dla hal magazynowych są również nowoczesne regały przejezdne, które pozwalają na swobodny dostęp do palet z obu stron konstrukcji. Pozwala to na składowanie towaru w systemie FIFO, w którym pierwszy produkt załadowany na regał wynajęty od firmy OMV może również jako pierwszy opuścić półki. Na takie konstrukcje warto zwrócić uwagę zwłaszcza w przypadku magazynowania dużych ilości podobnego towaru. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla firm, które składują dość delikatne przedmioty np. o wysokiej wartości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 1 =