Jakie branże są skłonne zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ukraina to kraj, który zawsze był uważany za miejsce pozyskiwania taniej siły roboczej. Jest to jeden z krajów o bardzo wysokim poziomie edukacji i doskonałej znajomości języków obcych.

Ukraina jest jednym z największych krajów w Europie, ma prawie 140 milionów mieszkańców, ale jej gospodarka jest niewielka. W porównaniu z innymi krajami Europy Wschodniej, kraj ten ma bardzo niski poziom bezrobocia i wysoki poziom edukacji wśród ludności.

Rynek ukraiński ma duży potencjał dla firm poszukujących pracowników do swoich projektów w innych krajach. W rzeczywistości wiele firm zatrudnia pracowników ukraińskich, ponieważ są oni tańsi niż pracownicy europejscy. Aktualne oferty pracy dla Ukraińców obejmują prace budowlane i produkcyjne, a także stanowiska administracyjne, urzędnicze i związane z obsługą klienta.

Istnieje kilka branż, w których można znaleźć ukraińskich pracowników:

Sektor budowlany

Branża budowlana zawsze szuka pomocy z zagranicy, ponieważ potrzebuje wielu ludzi, którzy mają doświadczenie na placach budowy lub pracują z materiałami budowlanymi. Ten sektor potrzebuje również osób, które wiedzą jak układać cegły i wykonywać inne zadania związane z tego typu pracą.

Sektor fabryczny

Jeśli chcesz, aby ktoś pracował w Twojej fabryce i wykonywał zadania manualne, takie jak pakowanie produktów lub przenoszenie pudełek, to Ukraińcy są idealni do tej pracy, ponieważ są przyzwyczajeni do ciężkiej pracy, nie narzekając na godziny spędzone w ten sposób lub na wynagrodzenie (które będzie niższe niż to, które otrzymują miejscowi) . Mają również doświadczenie w pracach manualnych i mogą łatwo dostosować się do nowych zadań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaką odzież ochronną należy wyposażyć pracowników na budowie?
W jaką odzież ochronną należy wyposażyć pracowników na budowie?
Bezpieczeństwo pracowników to nadrzędna sprawa dla każdego przedsiębiorcy. Dotyczy to wszystkich zatrudnionych ludzi, ale przede wszystkim tych, którzy pracują w […]
Sprzęt do kitesurfingu – co jest potrzebne na początek?
Sprzęt do kitesurfingu – co jest potrzebne na początek?
Kitesurfing to wodny sport ekstremalny. Jego nauka w profesjonalnym ośrodku nie jest jednak trudna. W ciągu kilku dni można opanować […]
Najbardziej przydatne rzeczy do zabrania na wakacje
Najbardziej przydatne rzeczy do zabrania na wakacje
Praktyczne pakowanie rzeczy na wyjazd, który ma miejsce podczas urlopu to nie lada wyzwanie. Jeżeli planowane są wyprawy piesze oraz […]
Ostatnie wpisy
Polecamy