Jak zorganizować sobie szafę – od czego zacząć?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem „Nie mam się w co ubrać”. Mówią tak nawet osoby, które posiadają naprawdę wiele ubrań. Jak się okazuje, może być to prawdą nawet, jeżeli z naszej szafy wręcz wysypują się ogromne ilości odzienia. Z czego to wynika? Z kupowania pod wpływem impulsu. Wiele osób decyduje się na wejście w posiadanie danego typu odzieży tylko dlatego, że jest w promocji. Nie zastawiają się one bowiem nad tym, czy będą miały do czego włożyć daną bluzkę czy spodnie, co w konsekwencji przyczynia się do gromadzenia ubrań, które do niczego nie pasują. Jak zatem zorganizować sobie szafę, która zawsze pozwoli nam stworzyć odpowiednią stylizację? Odpowiadamy w niniejszym artykule. 

Zacznij od ubrań typu basic 

W każdej garderobie powinna znaleźć się odzież typu basic. Są to bluzki, spodnie czy sukienki o klasycznym fasonie, w odcieniach czerni, bieli lub beżu. Wyżej wymienione powinny stanowić podstawę każdej stylizacji i to do nich należy dobierać pozostałe elementy garderoby.

Dopasuj typ odzieży do trybu życia 

Każdy z nas pełni rozmaite role w życiu. Dlatego też powinniśmy zadbać o to, aby w naszej garderobie znalazło się kilka ubrań przeznaczonych wyłącznie do pracy, a kilka na wyjścia ze znajomymi. Pamiętajmy również o ubraniach, które będą nam służyły podczas biwaku czy wycieczki rowerowej. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza garderoba w stu procentach odpowiadała naszym potrzebom, dobrym rozwiązaniem jest spotkanie ze stylistką. Jest też wiele kursów np. na stronie: https://nataliapenar.com/zostan-osobista-stylistka/, które nam samym pozwoli na znajomość umiejętności profesjonalnego podejścia do garderoby. Tam, pod okiem specjalisty, nauczymy się organizować szafę, dzięki której zawsze będziemy mieli się w co ubrać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =