Trądzik i niepożądane zmiany na twarzy – jak sobie z nimi poradzić?

Trądzik jest bardzo powszechny, szczególnie u nastolatków. Jest spowodowany przez bakterie na skórze, które zatykają pory i powodują pryszcze. Stan ten można leczyć antybiotykami, ale istnieją również naturalne sposoby, które pomogą oczyścić trądzik.

Niektórzy ludzie mają genetyczną skłonność do rozwoju trądziku, ale może on być również spowodowany przez stres, hormony, a nawet zmiany w diecie. Trądzik zazwyczaj pojawia się na twarzy, szyi lub plecach, ale może również pojawić się na klatce piersiowej i ramionach, jeśli masz nadwagę lub otyłość.

Istnieje wiele opcji leczenia dostępnych w leczeniu trądziku, w tym:

Dermatolog

Najlepszym sposobem na leczenie trądziku jest wizyta u dermatologa. Dermatolog będzie miał doświadczenie w leczeniu trądziku, a oni mogą przepisać Ci leki, które są specjalnie zaprojektowane dla Twojego stanu. Mogą one również zaoferować inne porady na temat leczenia skóry i zapobiegania przyszłym wybuchom od wystąpienia. Szukając dobrego dermatologa sprawdź czy niedaleko nie masz centrum dermatologiczne Bydgoszcz jako miasto posiada wielu doświadczonych i profesjonalnych dermatologów.

Nadtlenek benzoilu

Może być stosowany jako miejscowy krem lub żel, który pomaga zapobiegać powstawaniu nowych wybuchów. Działa poprzez zabijanie bakterii na powierzchni skóry, co pomaga zapobiegać zablokowanym porom przed zakażeniem i stanem zapalnym.

Kwas salicylowy

To kolejny lek stosowany miejscowo, który pomaga zapobiegać powstawaniu nowych wykwitów, a także złuszcza martwe komórki skóry z twarzy, które mogą zatykać pory i powodować podrażnienia.

Antybiotyki

Leki te zabijają bakterie, które mogą powodować trądzik breakouts poprzez poprawę krążenia w obrębie naczyń krwionośnych w skórze, dzięki czemu mogą one leczyć się szybciej, gdy infekcja występuje powodując pryszcze tworzone na skórze. Leki te można przyjmować w postaci tabletek lub stosować je bezpośrednio na skórę za pomocą maści lub kremu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 8 =