Rodzaj bram garażowych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość z nas obok domu pragnie posiadać garaż. To z kolei oznacza konieczność instalacji bramy garażowej, która będzie dobrze odpowiadała naszym potrzebom, ale też możliwościom, jakie znajdują się w danym miejscu. Z tego względu warto rozpatrzyć kilka parametrów każdej bramy, które mogą istotnie wpłynąć na decyzję o jej instalacji.

Typy bram

Jedna z najważniejszych cech bramy garażowej to jej budowa, która odpowiada za wygodę użytkowania, ilość potrzebnego do otwarcia miejsca albo za to, czy będzie ona dla nas wystarczająco bezpieczna. Możemy wyróżnić przy tym trzy podstawowe rodzaje bram.

Bramy uchylne

Bramy uchylne to najbardziej klasyczny rodzaj wjazdu, który jest zbudowany z jednego litego panelu. Podnosząc się do góry, jednocześnie dolna część bramy odchyla się do przodu. Z tego względu wymaga stosunkowo długiego podjazdu i nie jest dedykowana garażom wychodzącym prosto na ulicę.

Bramy segmentowe

Brama segmentowa to obecnie jedne z najczęściej wybieranych bram, które składają się z kilku poziomych paneli, połączonych ze sobą w całość. Mają zdolność podnoszenia się do góry bez odchylania, dzięki czemu nie wymagają dużej ilości miejsca. Są wygodne w użytkowaniu i charakteryzują się dużą odpornością.

Ten typ bramy znajdziesz na przykład na stronie https://gerda.pl/, gdzie będziesz mógł wybrać jej odpowiedni design i kolor.

Bramy rolowane

Bramy rolowane działają podobnie, jak rolokasety okienne. Również nie wymagają wiele miejsca i mogą być używane nawet jeśli przed bramą nie ma długiego podjazdu. Mogą być nieznacznie mniej trwałe od bram segmentowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
O jakich kwestiach należy pamiętać, nabywając drewno na opał?
O jakich kwestiach należy pamiętać, nabywając drewno na opał?
Wybierając drewno na opał, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego gatunek. Liściaste cechuje się równomiernym i długim czasem spalania, […]
Co można umieścić w dziecięcym łóżeczku?
Co można umieścić w dziecięcym łóżeczku?
Łóżeczko dziecięce to miejsce, w którym niemowlę spędza znaczną część dnia – nie tylko w czasie snu. Na pewnym etapie […]
Jakie lampy wybrać do łazienki?
Jakie lampy wybrać do łazienki?
Praktyczna i ładna lampa do łazienki Wybór lampy łazienkowej, wcale nie jest prostym zadaniem. Wiadomo, że każdy pragnie mieć ładnie […]
Ostatnie wpisy
Polecamy