Przeprowadzam się do umeblowanego mieszkania. Jak pozbyć się poprzednich mebli?

Wiele osób kupuje lub wynajmuje mieszkanie z wyposażeniem poprzednich właścicieli. Nie zawsze jest to sytuacja komfortowa, ponieważ meble nie pasują do wystroju, są stare lub nowi lokatorzy mają inną koncepcję umeblowania wnętrza. Można jednak pozbyć się starych mebli – wystarczy sprawdzić, jaka instytucja zajmuje się odbiorem odpadów wielkogabarytowych w Warszawie i na jakiej zasadzie odbywa się odbiór niepotrzebnego wyposażenia.

Jak pozbyć się niepotrzebnych mebli?

Na osiedlach mieszkaniowych wystawiane są specjalne kontenery, do których można znieść meble i inne gabaryty, których nie można po prostu wyrzucić na śmietnik. Powinny być one wystawiane nie rzadziej niż co dwa miesiące, natomiast w przypadku budynków, w których znajduje się mniej niż pięć mieszkań, co najmniej raz na pół roku. W przypadku domów jednorodzinnych wywóz odpadów wielkogabarytowych można zamówić za darmo, jednak zwykle trzeba czekać nawet kilka miesięcy, na przyjazd miejskich służb zajmujących się odbiorem starych mebli.

Czy można pozbyć się mebli szybciej?

Niepotrzebnych mebli można pozbyć się znacznie szybciej, wystarczy skorzystać z usług firmy zajmującej się wywozem i utylizacją odpadów wielkogabarytowych. Co ważne, taka firma nie tylko odbierze odpady, ale pracownicy sami wyniosą je z mieszkania. Dla klientów jest to oszczędność sił i cennego czasu, który można poświęcić na odpoczynek czy przyjemności. Cena wywozu mebli w Warszawie jest konkurencyjna i często nie warto czekać kilka miesięcy na bezpłatny wywóz. Zwykle termin wywozu mebli można ustalić w ciągu tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + jeden =