Efektywne i tanie ogrzewanie domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne technologie ogrzewania domów dają konsumentowi bardzo szerokie możliwości wyboru. Gaz ziemny, gaz płynny, węgiel, pompy ciepła i rekuperatory, ogrzewanie elektryczne, drewno, pellet oraz systemy łączące różne technologie. Wybór jest duży, a decyzja o wyborze technologii musi być podjęta przy budowie domu lub przy okazji generalnego remontu budynku.

Pellet czyli prasowane trociny

Ogrzewanie na pellet cieszy się dużą popularnością, co jest zasługą wygody jego użytkowania, efektywności oraz opłacalności ekonomicznej. Pellet to nic innego, jak naturalne trociny sprasowane (bez żadnych dodatków) do postaci granulek. Jest to więc paliwo całkowicie naturalne, a ponadto powszechnie dostępne. To sprawia, że jest tanie – cena pelletu to jego kolejna zaleta.

Popiół powstający w procesie spalania pelletu posiada wiele związków mineralnych i może być z powodzeniem wykorzystywany jako nawóz. Możemy więc mówić o tym, że to materiał bardzo ekologiczny w eksploatacji.

Odpady trocinowe wykorzystywane do produkcji pelletu mogą pochodzić z różnych gatunków drzew, co wpływa bezpośrednio na ich jakość, wydajność energetyczną i wygodę użytkowania. Ta ostatnia cecha związana jest z tym, że im lepszej jakości pellet, tym lepiej się spala i tym mniej popiołu pozostaje po procesie spalania.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że nowoczesny kotły pelletowe posiadają zarówno funkcje automatycznego oczyszczania, jak też samodzielnego rozpalania. Są to więc w dużej mierze systemy bezobsługowe, wymagające tylko okresowego uzupełnienia zbiornika na pellet i wykonywania okresowych przeglądów kotła. Opał ten można kupić również online, np. na https://www.sambudrol.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą jakich rozwiązań można rozwijać program lojalnościowy swojej firmy?
Za pomocą jakich rozwiązań można rozwijać program lojalnościowy swojej firmy?
Programy lojalnościowe to specjalne narzędzia, których zadaniem jest budowanie relacji z klientem w celu stworzenia lojalnej bazy klientów przywiązanych do […]
Jakich cech należy szukać w koszuli damskiej?
Jakich cech należy szukać w koszuli damskiej?
Dobra koszula to jeden z najbardziej uniwersalnych elementów garderoby. Można ją ubrać w górę lub w dół, nosić z garniturem […]
Ginekologia estetyczna – na czym polega i co takiego jest przedmiotem leczenia?
Ginekologia estetyczna – na czym polega i co takiego jest przedmiotem leczenia?
Ginekologia estetyczna to dziedzina chirurgii plastycznej, która zajmuje się korektą estetyczną różnych narządów kobiecych. Często wykonywana jest w połączeniu z […]
Ostatnie wpisy
Polecamy