Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi przemysłowej?

Waga to główne urządzenie wykorzystywane do wyznaczania masy lub ciężaru różnych przedmiotów. Oprócz standardowych wersji kuchennych na rynku są również dostępne modele przemysłowe, wśród których popularnością cieszą się zwłaszcza wagi platformowe, samochodowe i analityczne. Przy wyborze takiej konstrukcji należy zwracać szczególną uwagę na jej idealne dopasowanie do rodzaju najczęściej ważonych obiektów. Dodajmy, że wagi przemysłowe można zarówno zakupić, jak i wynająć.  

Precyzyjność i niezawodność to kluczowe parametry

Waga przemysłowa musi być w pierwszej kolejności dobrana do konkretnego typu towarów. W sklepach można dostać następujące modele: jubilerskie i analityczne (niezwykle precyzyjne), platformowe (wytrzymałe, idealne do ważenia bardzo ciężkich przedmiotów), gastronomiczne (posiadające odpowiednie certyfikaty, wyposażone w panel elektroniczny), a także hakowe (używane w hutach, zakładach produkcyjnych czy na magazynach, odporne na duże obciążenia). Oprócz tego istnieją wagi sklepowe, medyczne, kolejowe, samochodowe itp.

Drugim istotnym parametrem jest dokładność pomiaru. Ma ona szczególnie duże znaczenie w przypadku drobnych rzeczy, takich jak choćby pierścionki czy śrubki (ale nie tylko). Aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo pomiaru, warto co jakiś czas wykonywać wzorcowanie wag i ich kalibrację w specjalistycznym zakładzie. Kolejny ważny czynnik to bez wątpienia niezawodność. Większość konstrukcji działa sprawnie przez kilka lat, ale po tym czasie poszczególne ich części ulegają zużyciu. Dlatego należy wybrać produkt renomowanej firmy i dodatkowo zadbać o jego regularne serwisowanie. I na koniec pozostaje jeszcze kwestia gwarancji – najlepiej, jeśli jej zakres jest jak najszerszy, to znaczy wynosi co najmniej 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 10 =