Kto może trenować EMS?

Wielu z nas marzy o idealnej sylwetce. Bardzo często, szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym, mamy postanowienie o rozpoczęciu regularnych ćwiczeń. Zwykle jednak brak czasu oraz efektów sprawiają, że rezygnujemy ze swoich założeń. Na szczęście istnieje forma treningu, która pozwala na osiągnięcie swoich celów przy znacznie mniejszym wysiłku.

Skuteczny i bezpieczny

EMS to niezwykle skuteczna forma treningu. Za pomocą połączenia prostych do wykonania ćwiczeń ze stymulacją mięśni impulsami elektrycznymi, mamy szansę na osiągnięcie zadowalającej sylwetki w krótkim czasie. Dodatkowo bardziej pobudzone mięśnie znacznie lepiej odciążają stawy w trakcie ćwiczeń, co zapewnia nam bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko powstawania kontuzji. Szczególnie jest to istotne w przypadku osób, które mają różne problemy zdrowotne. Poza tym dzięki swoim właściwościom EMS jest wykorzystywany przez fizjoterapeutów w trakcie rehabilitacji, przyspieszając leczenie. Ta forma treningu może być zatem stosowana bez względu na kondycję fizyczną, wiek oraz płeć osoby trenującej.

Duża skuteczność tej aktywności daje szansę na wymarzoną sylwetkę również tym, którzy ze względu na swoją pracę nie mają okazji do regularnych wizyt na siłowni. Trening EMS, wykonywany w specjalnych kombinezonach np. system MEON EMS jest jednak przeznaczony nie tylko dla osób początkujących. Ta forma stanowi również idealne uzupełnienie wyczynowej aktywności. Dlatego od lat z powodzeniem jest stosowana przez zawodowych sportowców jak np. triatloniści czy piłkarze. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − dwanaście =