Jakie kosmetyki stosować do stylizacji paznokci?

Większość kobiet marzy o pięknych, mocnych i zadbanych paznokciach. Nie każda z pań jednak może się takimi pochwalić. Na szczęście istnieją metody, które słabe, łamiące się paznokcie potrafią zamienić w świetną ozdobę, podkreślającą charakter ich właścicielki. Aby prawidłowo wykonać zabiegi stylizacji paznokci, warto zaopatrzyć się w potrzebne kosmetyki, przyjrzyjmy się jakie.

Manicure hybrydowy, tipsy, paznokcie żelowe

Jednym z popularniejszych sposobów na uzyskanie efektu pięknych i mocnych paznokci jest manicure hybrydowy. Najlepszy efekt osiągniemy poprzez wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jednak nie jest to konieczne. Możemy zrobić we własnym domu, pod warunkiem posiadania lampy UV oraz kilku potrzebnych kosmetyków. Niezbędny jest płyn do oczyszczania i odtłuszczania płytki, tzw. cleaner oraz baza pod lakier hybrydowy, stosowana w celu utwardzania płytki paznokcia. Potrzebny jest także lakier hybrydowy w dowolnie wybranym kolorze oraz top, którego celem jest zabezpieczenie koloru i nadanie blasku lub matu.

Inny rodzaj stylizacji paznokci to tipsy. Mianem tym określa się płytki z tworzywa sztucznego, które nakładane są na naturalne paznokcie. Mogą wyglądać stylowo i elegancko, ale tylko wtedy gdy zostaną założone w prawidłowy sposób. Aby wyglądały na jeszcze bardziej naturalne, polecane są paznokcie żelowe. Potrzebne do tego będą żele do tipsów, które po nałożeniu muszą schnąć przez 1-2 minuty pod lampą UV. Czynność powtarzana kilkakrotnie ma zapewnić nam piękny i trwały efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =