Jak wydawać mniej na zakupy?

Każdy, kto lubi robić zakupy wie, jak łatwo jest przekroczyć naznaczoną sobie granicę wydatków. Szczególnie w czasach, gdy wszystko drożeje, trzeba robić zakupy naprawdę przemyślane. Co jednak zrobić, gdy w sklepie wszystko kusi nas kolorowymi opakowaniami, a my mamy wrażenie, że na wszystko mamy ochotę i każda rzecz nam się przyda?

Jak wydawać mniej na zakupy?

Zanim pójdziemy na zakupy, warto zrobić sobie listę produktów do kupienia i założyć sobie, że nie kupimy nic więcej. W sporządzaniu takiej listy i wyboru sklepu, do jakiego się udamy pomóc nam mogą gazetki promocyjne. Zwłaszcza, gdy orientujemy się w cenach danych produktów, możemy sprawdzić, czy coś, czego potrzebujemy jest w promocji, co może zaważyć na zdecydowaniu się na konkretny sklep. Gazetki promocyjne z Kauflandu, Tesco czy Biedronki często są bardzo bogato wypełnione produktami w promocji i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Istnieją również specjalne aplikacje na smartfony, które zbierają gazetki wielu sklepów w całość i nie musimy tracić czasu na zbieranie ich po sklepach.

Choć może wydaje się to śmieszne, to dobrą metodą jest unikanie zakupów, kiedy jesteśmy głodni. Dlaczego? Przechadzając się po dziale spożywczym i czując głód kupimy znacznie więcej produktów żywnościowych niż założyliśmy, bowiem będzie wydawało nam się, że na wszystko mamy ochotę.
Od wydania zbyt dużej ilości pieniędzy na zakupy może nas odwieźć płatność gotówką i posiadanie przy sobie tylko takiej ilości pieniędzy, jaką chcemy wydać. Gdy płacimy kartą, znacznie mniej kontrolujemy nasze wydatki, ponieważ nie widzimy wydawanych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 11 =