Jak urozmaicić modę miejską?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Modę miejską można określić jako zmienny, nieustannie ewoluujący, skomplikowany system zasad ubioru. Nieraz ciężko jest zrozumieć wszystkie prawidła tego systemu i rządzące nim reguły. Chęć zaprowadzenia nowego trendu niesie ze sobą często niemałe ryzyko, jako że każdy trend może być przyjęty entuzjastycznie lub brutalnie wyśmiany. Z tego też względu wielu ludzi ogranicza się do dość neutralnych, mało ryzykownych stylizacji, które może nie wyróżniają się z tłumu, ale są społecznie akceptowalne. Jest to najbezpieczniejsza strategia, aby chronić swoją samoocenę. A nic nie podkopuje tak poczucia własnej wartości jak stanie się ofiarą mody.

Co jednak z tymi, którzy pragną zmiany?

Z tymi którzy szukają zmiany bezpiecznej, ale jednak pragną urozmaicenia swoich stylizacji? Wtedy do gry wkraczają wszelkiego rodzaju akcesoria i dodatki. Stanowią one dopełnienie naszego ubioru, nadają mu indywidualnego charakteru. Jednak często pełnią w stylizacji rolę drugoplanową, dzięki czemu nawet w przypadku dobrania nie pasującej do całości ubioru apaszki bądź rękawiczek, może nam to ujść na sucho. Jak wzbogacić i urozmaicić swój styl ubierania się tak, aby czuć się ze sobą dobrze i mieć pewność, że nie będziemy ofiarą pełnych politowania spojrzeń? Rozwiązanie jest jedno: warto postawić na poczucie humoru.

Humor uratuje każdą stylizację

Dlaczego ma on aż tak wielkie znaczenie? Może dlatego, że łączy on ludzi. Z drugiej strony, poczucie humoru może być często bardzo różne. Czasem najzwyczajniej w świecie nie sposób zrozumieć czyjegoś żartu, ale bardzo rzadko ktoś ma odwagę się do tego przyznać. W takiej sytuacji mało kto zdobywa się na krok, aby czyjeś poczucie humoru perfidnie wyśmiać. Dlatego też, próbując urozmaicić swoje stylizacje, dobierajmy do nich dodatki z przesłaniem, akcesoria, które coś dla nas znaczą, które nas bawią, w pewien sposób są nam bliskie. Może to być torba szmacianka z wizerunkiem ulubionych serialowych bohaterów, szalik niczym z Hogwartu, a może śmieszne skarpetki damskie bądź męskie, które obfitują dziś w miliony najróżniejszych wzorów. Dzisiejsza popkultura to pojęcie bardzo szerokie. Nikt z nas nie jest już w stanie wysłuchać twórczości każdego zespołu, obejrzeć każdego filmu bądź serialu czy przeczytać każdej książki. Dlatego też nikt z nas nie powinien osądzać ludzi, którzy publicznie pokazują, jakie wartości są dla nich ważne lub jakie seriale oglądają. 

Na jakie dodatki warto postawić?

Istnieje cała masa akcesoriów nadających się na każdą okazję. Oczywiście, tym co najbardziej nas ogranicza jest najczęściej pogoda i panująca pora roku. Zimą prym wiodą fantazyjne czapki z pomponem, które w wielu ciekawych modelach są dostępne na https://kabak.com.pl/kategoria/czapki-z-pomponem. Można znaleźć niezliczoną ilość fasonów tego rodzaju czapek, w najróżniejszych kolorach. Wiosną zdejmujemy czapki z głów, a zaczynamy nosić okulary przeciwsłoneczne, które dają nam niepowtarzalną okazję na wyróżnienie się z tłumu. Latem okulary dalej obecne są na naszej głowie, ale coraz częściej towarzyszą im kapelusze. Te mniejsze, czy te z szerokim rondem, słomkowe bądź w krzykliwych kolorach – jeśli chodzi o kapelusze wszystkie chwyty dozwolone.

Jesienią chowamy kapelusze i okulary, a wyciągamy z szafy kolorowe parasole i niezastąpione, coraz popularniejsze kalosze. Zwykły parasol może być dla nas okazją na stworzenie naprawdę ciekawej stylizacji, tak samo zresztą jak i wspomniane kalosze, które dziś nie przypominają już w niczym topornych gumiaków sprzed wielu lat. Dziś kalosze kuszą nas wielością fasonów, wzorów i kolorów. Przez cały rok towarzyszyć nam mogą torby szmacianki. Nie dość, że są ekologiczne i naprawdę wytrzymałe, to jeszcze są największymi sprzymierzeńcami w walce o budowanie swojego nowego wizerunku. 

Moda to pojęcie bardzo szerokie

Dla każdego z nas znaczy tak naprawdę coś innego. Zwykło się mówić, że o gustach się nie dyskutuje. Jednak krytykanctwo i bezlitosne uwagi wielu ludzi sprawiają, że wielu z nas boi się z nią eksperymentować. Dlatego też, rzucając modzie wyzwanie, wybierajmy przede wszystkim takie stylizacje, w których najlepiej czujemy się sami ze sobą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakich pozytywnych skutków należy oczekiwać po stosowaniu olejku CBD?
Jakich pozytywnych skutków należy oczekiwać po stosowaniu olejku CBD?
Olejek CBD to preparat, który błędnie postrzegany jest przez wiele osób jako marihuana. W rzeczywistości otrzymywany jest jednak z konopi […]
Proste i szybkie pomysły na obiad
Proste i szybkie pomysły na obiad
Są takie dni, gdy nie ma czasu na gotowanie obiadu, a lodówka świeci pustkami. Warto wtedy mieć pod ręką kilka […]
Jak nabyć nowy samochód?
Jak nabyć nowy samochód?
Samochód – jak duże ma znaczenie? W dzisiejszych realiach samochód kojarzony jest z naszym statusem społecznym będącym efektem naszej sytuacji […]
Ostatnie wpisy
Polecamy