Co zapewni posiadanie zdrowych włosów?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy są podstawą kobiecości. Niestety, częste zabiegi fryzjerskie (farbowanie. modelowanie) czy korzystanie z urządzeń do stylizacji, np. lokówki czy prostownicy, może doprowadzić do tego, że włosy będą matowe oraz suche. Jak więc dbać o nie, żeby zawsze prezentowały się nienagannie?

Delikatne mycie

Mycie włosów jest podstawą ich pielęgnacji. Dlatego szczególnie ważny jest szampon, ponieważ może on mieć korzystny lub destrukcyjny wpływ na włosy. Po pierwsze, warto najpierw przeczytać skład produktu – jeśli zawiera detergenty takie jak SLS lub SLeS, oznacza to, że nie jest on odpowiedni do codziennego stosowania. Tego typu substancje myjące to bardzo silne składniki, obecne np. w płynie do mycia naczyń czy tym do podłóg. Dobrym wyborem są naturalne szampony z łagodnymi środkami myjącymi, które nie wysuszają włosów ani nie sprawiają, że fryzura będzie mieć tendencję do puszenia.

Maski, odżywki, oleje

Piękne włosy wymagają również stosowania produktów przed oraz po myciu. Bardzo dobrym nawykiem jest olejowanie włosów, minimum na godzinę przed planowanym myciem. Olej oczywiście należy dobrać do porowatości włosów. Całą pielęgnację warto zakończyć maską albo odżywką. Tutaj też ważny jest skład. Trzeba wystrzegać się silikonów, które jedynie oblepiają włosy, ale ich nie wzmacniają. Silikony są natomiast przydatne do zabezpieczania końcówek przed rozdwajaniem. Zamiast serum silikonowego można użyć też małej kropli olejku, który również będzie chronił końcówki przed zniszczeniem. Dużo tych produktów ma sklep Tiande.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − dziewięć =