Zabawki dla malucha – co koniecznie powinno się pojawić w jego pokoju

O tym, że małe dziecko w dużej mierze rozwija się właśnie poprzez zabawę, wiadomo nie od dzisiaj. Dlatego niezwykle istotnym jest, by w jego otoczeniu już od najmłodszych lat znalazły się takie zabawki, które nie tylko będą dostarczać mu codziennej dawki radości, ale też przy okazji przyczynią się do rozwoju jego zdolności psychomotorycznych. Jakie modele zdecydowanie powinny znaleźć się w jego pokoju, by mogło efektywnie pracować nad tymi umiejętnościami?

Zbawienny wpływ zabawek dla najmłodszych na ich prawidłowy rozwój

Jednymi z najlepiej oddziałujących na młody umysł elementami są rozmaite rodzaje klocków, takich jak np. https://all4creative.pl/klocki-konstrukcyjne-c9363, wykonanych z drewna lub tworzywa sztucznego, które dzięki swoim drobnym częściom skutecznie wpływają na rozwój dziecka. Maluch nie tylko uczy się za ich pomocą konstruować coraz to bardziej skomplikowane budowle, ale też trenuje spostrzegawczość i mocny chwyt. Klocki służą także nauce rozpoznawania kolorów, kształtów, a u nieco starszych dzieci mogą też przysłużyć się do nauki liczenia. 

Innymi zabawkami, w które warto zaopatrzyć swoje dziecko są także puzzle i układanki, które podobnie jak klocki zmuszają młode umysły do wytężania spostrzegawczości oraz do chwytania drobnych elementów. Dzieci, które mają stały dostęp do różnych zabawek, oddziałujących na ich mózg, w późniejszych latach szybciej przyswajają nową wiedzę i cechują się lepszą pamięcią niż ich rówieśnicy, którzy mieli bardziej ograniczony wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + dwanaście =