Jak uczyć dzieci odczytywania czasu w dobie elektroniki?

Nauka odczytywania godziny wcale nie musi być trudna i nieciekawa. Aby ułatwić kilkulatkowi to zadanie, warto pomyśleć o zakupie zegarka dziecięcego. To świetny pomysł na prezent, który jednocześnie uczy.

Zegarki dziecięce – rodzaje

Rodzicom nieraz trudno się zdecydować, czy kupić dziecku tradycyjny zegarek analogowy, czy też postawić na bardziej nowoczesny zegarek cyfrowy. Różnorodne rozwiązania dostępne na rynku dodatkowo utrudniają podjęcie decyzji. Tradycyjne zegarki dziecięce wymagają od malucha umiejętności prawidłowego odczytywania godziny, co w dobie wszechobecnej elektroniki może być dla kilkulatka bardzo trudne. Sprawa jest dużo prostsza w przypadku zegarków cyfrowych. Wybór właściwego rodzaju zegarka to indywidualna kwestia, którą najlepiej ustalić względem wieku dziecka i jego umiejętności. Prawda jest jednak taka, że odczytywanie godziny ze wskazówek nauczy naszą pociechę bardziej abstrakcyjnego myślenia.

Stylowy zegarek dla kilkulatka

Współczesne zegarki dziecięce to pełna gama możliwości, które wzbudzą zachwyt w każdym dziecku. Producenci zegarków zadbali o to, aby ich oferta spełniała oczekiwania nawet najbardziej wybrednych kilkulatków oraz wymagających nastolatków. Zegarki męskie wyróżniają się bardziej dynamicznym, czasem wręcz agresywnym designem, natomiast zegarki dla małych dam są delikatniejsze i mają atrakcyjną, barwną kolorystykę. Duży wybór modeli nowoczesnych zegarków pozwala dziecku wybrać taki, który najlepiej będzie odpowiadał jego preferencjom i podkreśli jego indywidualny styl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − sześć =