Z czego zrobiona jest odzież medyczna?

Praca w ochronie zdrowia nie należy do najłatwiejszych. Codzienna walka o zdrowie i życie innych ludzi potrafi zmęczyć najwytrwalsze nawet osoby. Dlatego tak ważne jest, aby podczas wykonywania swoich obowiązków ubrane one były w zapewniającą im bezpieczeństwo oraz wygodę specjalistyczną odzież medyczną. Z czego uszyte są takie ubrania?

Materiały medyczne do produkcji odzieży

Spodnie medyczne męskie i damskie, bluzy, koszule, czy też tuniki i fartuszki szyte powinny być z materiałów, które nie tylko zapewniają komfort i wygodę osobom je noszącym. Muszą być to materiały trwałe, odporne na zabrudzenia, rozprucia i wszelkie urazy mechaniczne. A do tego łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu łatwo je będzie wyprać i odkażać w wysokich temperaturach i służyć będą pracownikom przychodni, szpitali, a nawet salonów kosmetycznych przez długi czas.

Do produkcji odzieży medycznej używa się przede wszystkim materiałów bawełnianych, a także tkaniny elanobawełnianej, zwanej czasem medyczną bawełną. Jest ona mieszanką włókien naturalnych ze sztucznymi, na przykład z poliestrem. Jest odporna na chlorowanie i pranie w wysokich temperaturach. Zapewnia więc higienę i bezpieczeństwo pracy wszystkim, którzy noszą ją na sobie podczas długich dyżurów w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − dziewięć =