Garaż to doskonałe miejsce nie tylko na samochód, ale także śmiało może służyć np. jako warsztat lub schowek. Jego rozmiar uzależniony jest przede wszystkim od tego, co ma być w nim przechowywane oraz wielkości miejsca, w którym będzie usytuowany. Bardzo ważny jest także wybór materiałów, z jakich będzie wykonany, ponieważ od tego zależy jego trwałość.
Najtańszą metodą jest postawienie garażu z blachy ocynkowanej. Może posiadać jedno- lub dwuspadowy dach. Jego zaletą jest bardzo niska cena oraz szybki montaż. Niestety nie wygląda zbyt estetycznie i bardzo szybko nagrzewa się od słońca, a w zimie szybko traci temperaturę. Sprawia, to że przechowywany w nim samochód lub inne urządzenia mogą ulec uszkodzeniu. Cała konstrukcja nie jest także odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np. silny wiatr. Trwalszym rozwiązaniem jest budowa niewielkiego garażu wykonanego z z betonu. Taka budowla będzie zdecydowanie bardziej stabilna. Warto wziąć pod uwagę fakt, że wymaga on otynkowania oraz przygotowania konstrukcji dachu i pokrycia go blachą lub dachówkami, co może generować dodatkowe koszty.
Nowoczesnym rozwiązaniem jest budowa garażu z płyt warstwowych. W takim przypadku jest on montowany z gotowych elementów. Tego rodzaju płyty zapewniają stabilną i trwałą konstrukcję. Pomiędzy dwoma warstwami blachy znajduje się rdzeń izolacyjny, dzięki któremu wewnątrz garażu będzie panowała odpowiednia temperatura. Jedną z profesjonalnych firm zajmujących się stawianiem takich konstrukcji można znaleźć na stronie http://www.mardan.pl.
Coraz popularniejsze stają się także garaże wykonywane z drewna. Jednak ze względu na to, że materiał ten jest łatwopalny takie budynki zazwyczaj wykorzystywane są jako magazynki lub schowki. Garaż wykonany w całości z drewna prezentuje się niezwykle elegancko i doskonale komponuje się z domek wybudowanym w podobnym stylu. Jeśli chcemy jednak przechowywać w nim samochód można zdecydować się na materiały drewnopodobne, dzięki którym będzie on bardziej wytrzymały, a równie efektowny.