W jaką odzież ochronną należy wyposażyć pracowników na budowie?

Bezpieczeństwo pracowników to nadrzędna sprawa dla każdego przedsiębiorcy. Dotyczy to wszystkich zatrudnionych ludzi, ale przede wszystkim tych, którzy pracują w trudnych warunkach. Robotników pracujących przy rozładunku i załadunku towarów, na wysokościach, w szkodliwych warunkach oraz tych, którzy pracują na budowie.

Jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom budowlanym?

Każdy pracownik, niezależnie od stanowiska i wykonywanych zajęć musi przechodzić okresowe szkolenia BHP. Ma to zapewnić podstawową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, przepisów przeciwpożarowych i zasad udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo zadaniem pracodawcy jest zapewnienie odpowiednich, bezpiecznych warunków pracy. Szczególnie w wypadku osób, które pracują np. na budowie.

Pracownik budowlany wyposażony musi być przede wszystkim w kask, który chroni jego głowę. Pracodawca musi zapewnić także ubrania robocze dla robotników – buty, rękawice, spodnie robocze, bluzy. Z uwagi na pracę na zewnątrz i narażenie na chłód, pracownik budowlany powinien mieć również bluzę albo kurtkę roboczą chroniącą przed deszczem. Dobrze jest także, by ubrania posiadały elementy odblaskowe, które zapewnią większe bezpieczeństwo w razie ograniczonej widoczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =