Szafki czy stoliki nocne – co wybrać?

W kontekście sypialni często skupiamy się przede wszystkim na wygodnym i komfortowym łóżku, a także obszernych szafach, które posłużą nam za garderobę. Nie można jednak zapominać o mniejszych elementach wyposażenia, które dopełnią charakter wnętrza i zwiększą jego funkcjonalność. Jednym z nich może być mebel, który postawimy przy miejscu spania.

Styl i dopasowanie do potrzeb

Takich wyborów dokonuje się często na samym końcu przygotowywania pomieszczenia i przez to decyzje te zapadają dość losowo, a zdecydowanie lepiej jest spokojnie pomyśleć i rozważyć to do czego taki mebel będzie nam potrzebny. Nie powinno się też zapominać o tym, iż powinien on uzupełniać się z obraną wcześniej kolorystyką oraz stylem w jakim zaprojektowaliśmy całą sypialnię. Aspekty, jakie trzeba uwzględnić przed dokonaniem zakupu to rozmiar mebla i to w jakim celu będzie nam służył.

Gdy chodzi jedynie o postawienie tam lampki oraz odstawienie książki i kubka z wodą to można zdecydować się na stoliki nocne glamour. Jeżeli jednak chcemy dysponować dodatkowymi szufladami, by umieścić tam biżuterię czy jakiekolwiek inne przedmioty to lepiej sprawdzą się szafki nocne w stylu glamour.

Stoliki to rozwiązanie bardziej subtelne, lecz szafki z kolei oznaczają większą praktyczność – można tam schować rzeczy, z których korzystamy okazyjnie, lecz chcemy je mieć zawsze pod ręką, jak kosmetyczki podróżne. W przypadku podwójnego łóżka takie elementy wyposażenia stawia się po obu jego stronach – należy wtedy zadbać o to by meble były identyczne, bowiem w przeciwnym razie będzie się to źle prezentowało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 3 =