Styl retro w dom

Elementy nawiązujące do designu z lat 50., 60. i 70. XX wieku, pełne żywych kolorów, geometrii i komiksowych postaci przez jednych traktowane są z przymrużeniem oka, a przez innych uwielbiane. Z ich udziałem stworzyć na pewno można wnętrza nietuzinkowe, ekstrawaganckie i z charakterem. Jeśli zależy nam na tym, by styl retro zagościł w naszym domu z klasą to jednym z ciekawszych pomysłów wydaje się być umiejętne wprowadzanie dodatków retro do wnętrz nowoczesnych. Mogą to być na przykład tabliczki na ścianę, puszki, czy też takie gadżety, jak kubki, czy nawet magnesy na lodówkę. 

Jak aranżować w mieszkaniu metalowe tabliczki? 

Wzornictwo metalowych tabliczek retro nawiązuje do sztuki pop art z epoki Andy Warhola. Ze względu na bardzo charakterystyczną ich stylistykę odpowiednie dekorowanie nimi ścian w mieszkaniu zawsze stanowi nie lada wyzwanie. Wykorzystywanie ich jednak we wnętrzach wcale nie oznacza, że pozostałe dekoracje i wyposażenie pomieszczeń musi w pełni cechować się stylistyką PRL. Jako tło tabliczek metalowych wybierajmy oryginalne barwy ścian nawiązujące do epoki retro. Pożądana jest ciemna i żywa kolorystyka, barwy oliwkowe, morskie, żółte, zielone, a nawet pomarańczowe.

Tabliczki metalowe świetnie sprawdzają się również jako akcesoria łazienkowe retro. Zdecydujmy się w pomieszczeniach na motyw cegły. Jeśli wybieramy jasne ściany to zadbajmy o korespondujące z tabliczkami inne, oryginalne elementy, takie jak na przykład postarzane drzwi, perski dywan o tradycyjnym wzornictwie, stylową szafkę nocną albo komodę, ciekawą oprawę lustra, tapetę w motywy botaniczne, lampy o stylistyce PRL lub też o aranżacje w stylu industrialnym. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 6 =