Lepsza kołdra syntetyczna czy z wypełnieniem naturalnym?

Istnieje kilka kluczowych elementów decydujących o komfortowym i spokojnym śnie. Jednym z nich jest z pewnością kołdra, która powinna koniecznie zapewniać optymalną izolację termiczną (dostosowaną do aktualnej pogody) oraz być wystarczająco przyjemna w dotyku. Na przykład w okresie zimowym doskonale sprawdzają się wersje puchowe wypełnione naturalnym pierzem. Posiada je w swoim szerokim asortymencie m.in.  sklep internetowy: https://www.moker.eu/koldry-puchowe-200×220-c-23_95_98.html.

Wiele zależy od naszych indywidualnych oczekiwań i możliwości finansowych

Na rynku są dostępne zarówno kołdry z wkładem naturalnym, jak i syntetycznym. Te pierwsze są najczęściej wypełnione gęsim puchem, wełną z owiec nowozelandzkich lub rasy merynos, ewentualnie wełną wielbłądzią. Charakteryzują się przede wszystkim skutecznym odprowadzaniem wilgoci ze skóry, znakomitą ochroną przed chłodem, dosyć wysoką trwałością oraz ponadprzeciętną lekkością. Dzięki zaskakująco dobrym parametrom termoizolacyjnym świetnie wręcz nadają się do użytkowania w okresie jesienno-zimowym, gdy mamy do czynienia z ujemnymi temperaturami przenikającymi nocą do wnętrza domu.

Tak naprawdę jedyną wadą tego typu produktów jest ich spora cena i stosunkowo niska odporność na kurz. Z kolei kołdry syntetyczne są zazwyczaj wypełnione kulkami silikonowymi albo włóknami poliestrowymi. Wyróżniają się tym, że są znacznie tańsze i bardziej wytrzymałe od naturalnych (nie odkształcają się), ale jednocześnie nie tak dobre pod kątem właściwości cieplnych. Ostatecznego wyboru musimy dokonać uwzględniając nasze osobiste potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − trzynaście =