Sprawy rozwodowe – co musisz wiedzieć podczas brania rozwodu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest sprawa rozwodowa?

Sprawa rozwodowa to sprawa prawna, którą może wnieść jedna lub obie strony małżeństwa w przypadku jego trwałego rozpadu. Jednym z powodów jest to, że istnieje tak wiele różnych podstaw do rozwodu, które mogą obejmować nieodwracalny rozpad małżeństwa, czy to w przypadku gdy współmałżonek jest winnym cudzołóstwa, nierozsądnego zachowania, porzucenia, czy też z innych przyczyn.

Jakie są rodzaje spraw rozwodowych?

Istnieje wiele różnych rodzajów spraw rozwodowych. Generalnie rodzaj sprawy zależy od przyczyny rozwodu. Niektóre typowe rodzaje spraw to:

– rozwód za obopólną zgodą: jest to rodzaj rozwodu, w którym obie strony zgadzają się zakończyć małżeństwo i wspólnie pracować nad podziałem majątku i długów.

– rozwód bez winy: jest to rodzaj rozwodu, w którym jedna ze stron nie musi udowadniać wykroczenia drugiego małżonka, aby uzyskać rozwód.

– rozwód na podstawie winy: jest to rodzaj sprawy, w której jedna ze stron musi udowodnić, że drugi małżonek popełnił czyn taki jak cudzołóstwo lub znęcanie się, aby uzyskać rozwód.

Jak przygotować się do sprawy rozwodowej?

Sprawa rozwodowa to trudny proces dla każdej pary. Może być jeszcze trudniej, jeśli jeden z małżonków ma przewagę finansową nad drugim. Ważne jest, aby wiedzieć, do czego ma się prawo i co należy zrobić, aby to prawo uzyskać.

Jest wiele rzeczy, które powinniśmy zrobić przed złożeniem wniosku o rozwód, jak na przykład:

– zebrać informacje o dochodach i majątku współmałżonka,

– dowiedzieć się o przepisach obowiązujących w naszym regionie, 

– określić, czego będziemy potrzebować podczas postępowania rozwodowego,

– dowiedzieć się, ile czasu zajmie zakończenie postępowania rozwodowego,

– zastanowić się, czy chcemy mieć wspólną opiekę nad naszymi dziećmi.

Dlaczego powinniśmy uzyskać prawnika, aby pomógł w sprawie rozwodowej?

Kiedy przechodzimy przez rozwód, ważne jest, aby zatrudnić prawnika, który może nam pomóc rozwiązać wszelkie sprawy rozwodowe Opole jest odpowiednią lokalizacją, w której można znaleźć dobrego i cenionego fachowca. Taki specjalista będzie mógł ponadto udzielić porady prawnej i pomóc w uzyskaniu jak najlepszej dla nas ugody. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Listwy z ledem – czy są opłacalne?
Listwy z ledem – czy są opłacalne?
Listwy z ledem to popularne rozwiązanie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Ta funkcjonalna dekoracja potrafi odmienić charakter pomieszczenia. Wyjaśniamy, czy listwy […]
Dlaczego regionalne przysmaki są popularne?
Dlaczego regionalne przysmaki są popularne?
Każdy choć raz na pewno miał okazję spróbować jakiegoś tradycyjnego regionalnego wyrobu po odczekaniu dość długiego czasu w kolejce. Nie […]
Modna odzież na wiosnę
Modna odzież na wiosnę
Nadchodzi wiosna, a więc czas, kiedy każda kobieta chowa grube swetry i bluzy głęboko do szafy, a wyciąga z niej […]
Ostatnie wpisy
Polecamy