Kupić czy wynająć – jak sprawić sobie samochód firmowy?

Każdy przedsiębiorca musi posiadać samochód, który będzie wykorzystywał w ramach pracy – nie zawsze tę rolę musi pełnić pojazd prywatny. Kupno samochodu jest sporym wydatkiem, dlatego alternatywą może być długoterminowy wynajem. Warto sprawdzić, która opcja na samochód firmowy jest bardziej opłacalna.

Kupno samochodu czy wynajem?

Kupno samochodu firmowego wiąże się z koniecznością posiadania sporej gotówki lub skorzystania z opcji leasingu. Nie zawsze jest to możliwe, szczególnie w przypadku małych firm. Co ważne, taka umowa wiąże na co najmniej kilka lat, a wynajem samochodu może dotyczyć 1-12 miesięcy. W przypadku wynajmu koszty spadają wraz z długością okresu wypożyczenia pojazdu, a dodatkowo można ją włączyć w ramy kosztów – tak samo, jak ratę leasingu. Wypożyczenie pojazdu to ograniczenie formalności do minimum – wynajmujący nie musi się martwić o serwis, przeglądy techniczne czy ubezpieczenie. Jeśli kupi samochód firmowy to niestety, o wszystkie formalności będzie musiał dbać samodzielnie.

Korzyści płynące z wynajmu samochodu

Jeżeli więc interesuje nas najem długoterminowy aut Warszawa to idealna opcja, której warto przyjrzeć się bliżej. W stolicy znajdziemy wiele firm zajmujących się tego typu usługami. Wynajem pojazdu nie ma wpływu na zdolność kredytową czy BIK, co nie zawsze jest oczywiste w przypadku leasingu. Warto wynająć pojazd służbowy z nowoczesnym wyposażeniem, który można zmienić w dowolnym momencie – przy kolejnej umowie wystarczy wypożyczyć inny pojazd. Wypożyczenie samochodu to elastyczna oferta, dopasowana do potrzeb, a przy okazji korzystna pod względem finansowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 1 =