Klamki do drzwi – przegląd modeli

W aranżacji wnętrza liczy się każdy nawet najdrobniejszy szczegół. W wielu przypadkach to właśnie detale nadają charakteru całemu pomieszczeniu. Podobna sytuacja dotyczy klamek do drzwi, które wydają się mało znaczącym elementem, ale mają ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądać cała aranżacja.

Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

Najpopularniejszym modelem klamek w ostatnich kilku sezonach są te z kwadratowymi szyldami. Idealnie komponują się z prostymi wnętrzami urządzonymi w minimalistycznym stylu. Dzięki temu, że dostępne są one w różnych kolorach można je z łatwością dopasować do posiadanego modelu drzwi. Do tego rodzaju klamek można zamontować dodatkowy zamek również o kwadratowym szyldzie.

Do wnętrz urządzonych w klasycznym stylu świetnie pasować będą modele z okrągłymi szyldami. Sprawią, że skrzydło drzwiowe nabierze ciekawego wyglądu. Duży wybór różnych modeli klamek można znaleźć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/gamet-klamki.

Aktualnym trendem panującym wśród kolorystyki klamek są przede wszystkim odcienie bieli, szarości, antracytu oraz czerń. Kolory te pasują przede wszystkim do nietypowych drzwi, które są np. ukryte w ścianie. Przyciągają uwagę i podkreślają ich nietypowy wygląd. Coraz większą popularnością cieszą się także klamki w nietypowych kształtach. Wybierając ten bardzo ważny element aranżacji wnętrza trzeba przede wszystkim kierować się własnym gustem. Klamka powinna być wykonana z solidnych materiałów, dzięki którym będzie ona działała bez zarzutu przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − pięć =