Jakie rozwiązania mogą stanowić idealne wsparcie w pracy na magazynie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systemy zarządzania magazynem (WMS) pomagają w tworzeniu bardziej efektywnych operacji magazynowych, dostarczając szczegółowych informacji o zapasach, zamówieniach i wysyłkach. Systemy te mogą również integrować się z innymi systemami biznesowymi, zapewniając pełny obraz łańcucha dostaw.

Poniżej przedstawiono przykłady systemów zarządzania magazynem:

Przenośniki magazynowe

Przenośniki magazynowe pozwalają na przenoszenie produktów z jednego obszaru do drugiego bez konieczności ich fizycznego przenoszenia. Jest to świetne rozwiązanie dla operacji magazynowych, ponieważ pozwala na szybkie przemieszczanie towarów bez straty czasu i pracy. Więcej o tego typu rozwiązaniach można się dowiedzieć m.in. z następującej witryny https://meta-online.pl/produkty/przenosniki-magazynowe.

Zautomatyzowane systemy magazynowania i pobierania (AS/RS)

Systemy AS/RS automatyzują zadania związane z obsługą materiałów poprzez przechowywanie produktów w najbardziej efektywny sposób. Wykorzystują one skanowanie kodów kreskowych i identyfikację radiową (RFID) do szybkiego lokalizowania przedmiotów.

Liniowy pojazd indukcyjny (LIV) 

LIV to mobilne roboty używane do pobierania zamówień z regałów lub przenośników taśmowych. Są one również wykorzystywane do przemieszczania palet po magazynach i transportowania ich między stanowiskami.

System Pick-to-light 

Systemy Pick-to-light wykorzystują światła LED do prowadzenia pracowników do następnej pozycji na liście zamówień. Światła zmieniają kolor po pobraniu danej pozycji, dzięki czemu pracownicy wiedzą, jakie pozycje pozostają na liście zamówień do pobrania w następnej kolejności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zasłony wybrać do swojego domu?
Jakie zasłony wybrać do swojego domu?
Dekoracja okien to bardzo indywidualna sprawa. Niektórzy wolą funkcjonalną przysłonę, inni wieszają dekoracyjne tkaniny jedynie w celu dopełnienia aranżacji wnętrza. […]
Jakie śruby stosować do montażu konstrukcji budowlanych?
Jakie śruby stosować do montażu konstrukcji budowlanych?
Śruby mają w konstrukcjach budowlanych trudne zadanie, ponieważ połączenie za ich pomocą musi być trwałe, przy jednoczesnym działającym obciążeniu, które […]
Co zrobić w przypadku nieudanego zabiegu kosmetycznego?
Co zrobić w przypadku nieudanego zabiegu kosmetycznego?
Zabiegi kosmetyczne są obecnie bardzo popularne wśród kobiet. Z tego powodu powstaje mnóstwo gabinetów świadczących tego typu usługi i to […]
Ostatnie wpisy
Polecamy