Jakie aspekty wpływają na wartość nieruchomości?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wartość nieruchomości zależy od wielu czynników, w tym od lokalizacji i stanu nieruchomości. Poniżej przedstawiono tylko niektóre z czynników, które wpływają na wartość Twojego domu:

Lokalizacja 

Lokalizacja Twojego domu może mieć duży wpływ na jego wartość. Domy w pobliżu szkół, parków i innych atrakcji często sprzedają się za więcej niż podobne domy w mniej pożądanych lokalizacjach.

Wielkość 

Większy dom generalnie sprzeda się za większe pieniądze niż mniejszy, choć są wyjątki od tej reguły. Na przykład, jeśli dwa domy mają podobne udogodnienia, ale jeden ma więcej metrów kwadratowych niż drugi, prawdopodobnie sprzeda się za więcej pieniędzy, ponieważ więcej nabywców może być nim zainteresowanych.

Stan 

Jeśli Twój dom jest w dobrym stanie, bez większych problemów lub potrzebnych napraw, sprzedający mogą być skłonni zapłacić za niego więcej niż za identyczny dom, który wymaga napraw lub przebudowy przed wprowadzeniem się.

Wiek 

Domy zbudowane w niektórych dekadach mają tendencję do utrzymywania swojej wartości lepiej niż inne, ponieważ kupujący często chcą je dla ich stylu lub architektury – nie tylko dla ich wielkości lub lokalizacji. Na przykład domy zbudowane w latach 1910-1930 mają tendencję do utrzymywania swojej wartości lepiej niż nowsze domy zbudowane w tym samym okresie, ponieważ są one zwykle dobrze zbudowane.

Jeśli poszukujesz domów Szczecin, jest miastem, w którym znajdziesz wiele ciekawych ofert.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akcesoria do długopisów i piór
Akcesoria do długopisów i piór
Mając w swojej kolekcji piękne pióro lub efektowny długopis renomowanej marki, zależy nam na tym, by utrzymać komfort pisania tymi […]
Tanie meble, dobra jakość
Tanie meble, dobra jakość
Zazwyczaj mówi się, że cena idzie w parze z jakością. Jeśli jednak dobrze trafimy, to wcale nie musi tak być. […]
Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna dla konstrukcji budynku?
Dlaczego wilgoć jest niebezpieczna dla konstrukcji budynku?
Kiedy większość ludzi myśli o zagrożeniach związanych z wilgocią, myślą o pleśni rosnącej na ścianach i sufitach budynku. Pleśń jest […]
Ostatnie wpisy
Polecamy