Ocena kondycji pacjenta, który trafia do szpitala, ale także tego już leczonego pozwala na właściwe zdiagnozowanie i podjęcie niezbędnych działań. Wykorzystuje się do tego celu szereg sprzętu i urządzeń, które wspomagają pracę medyków. O których z nich warto wiedzieć?
W okresie jesienno-zimowym, kiedy zachorowań na górne i dolne drogi oddechowe jest najwięcej, jednym z najlepszych przyrządów służących do oceny tętna oraz poziomu wysycenia krwi tlenem są właśnie pulsoksymetry. Urządzenia te stosuje się także przy wielu innych jednostkach chorobowych, podczas których może dojść do niedotlenienia. Między innymi od wyniku tego badania zależy dalsze postępowanie oraz wdrożenie odpowiednich procedur medycznych. Podczas wyboru odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na parametry takie jak dokładność pomiarów, to czy posiada duży wyświetlacz, a także czy jest łatwy w użyciu. Osoby zainteresowane kupnem takiego urządzenia, będą mogły go zakupić np. pod adresem https://oddychasz.pl/Pulsoksymetry-c32.
To urządzenie, które pozwala szybko i dokładnie określić nawet kilkanaście różnych parametrów w krwi oraz płynach ustrojowych. Może być to między innymi oznaczenie poziomu glukozy, hemoglobiny, cholesterolu, kreatyniny, aminotransferazy alaninowej lub asparaginianowej oraz wiele innych. Dużą popularnością cieszą się także fotometry mierzące stężenie białka c-reaktywnego, które pomaga lekarzowi ocenić, jakie podłoże ma infekcja i czy niezbędne będzie podanie antybiotyku, czy też nie.
Na izbie przyjęć, czy oddziale szpitalnym nie może zabraknąć również tego urządzenia. Zbyt wysokie ciśnienie może prowadzić do udarów, zawałów, niewydolności narządów, a nawet śmierci. Dlatego też to jeden z pierwszych i podstawowych badań. Dobrze sprawdzają się manualne ciśnieniomierze elektroniczne, które mają bardzo dużą dokładność, z tego też względu dedykowane są przede wszystkim dla lekarzy.