Nie jest sekretem, że kluczem do efektywnej komunikacji w obcym języku jest znajomość słownictwa. Możemy opanować gramatykę i być w stanie formułować poprawne zdania, jednak przy ograniczonej znajomości słownictwa sama znajomość gramatyki na niewiele się zda. Nauka języka polskiego może wydawać się trudna, ale jeśli opanujemy podstawowe słownictwo, będzie nam o wiele łatwiej.
Na początku warto zadbać o higienę nauki. Jest to o tyle istotne, że nie tylko wpływa na efektywność, ale i trwałość wiedzy. Dlatego na początku należy pozbyć się wszelkich bodźców, które utrudniają nam jej przyswojenie – wyłączyć telewizor, włączyć tryb samolotowy w komórce, wylogować się z Facebooka. Istotne jest również, by wybrać metodę, która najlepiej sprawdzi się w naszym wypadku. Taką metodą może się okazać mnemotechnika, czyli zapamiętywanie z użyciem obrazów. W tym celu odwołujemy się do własnych skojarzeń. Wyobrażamy sobie słowo i tworzymy historię z nim związaną. Przykładem może być słowo “okno” – to polskie słowo składa się z dwóch słów w języku angielskim: “ok” (tak) i “no” (nie). Skojarzenie: grupa ludzi, która spiera się o to, czy należy przewietrzyć pomieszczenie – część krzyczy “ok”, a druga “no”.
Aby dowiedzieć się więcej o nauce języka polskiego, warto zajrzeć na: https://learnpolishinwarsaw.pl/pl/kursy-i-cennik/.