Jak się odpowiednio ubrać na trening na świeżym powietrzu?

Trening na świeżym powietrzu to rozwiązanie, za którym przemawia wiele korzyści. Pozwala na dotlenienie organizmu, wzmocnienie odporności, a także na spalenie dużo więcej kalorii niż ten przeprowadzony w domu. Pozostaje jednak pytanie – jak się odpowiednio ubrać na taki rodzaj treningu? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Idealny strój na jesienny i zimowy treningi

Jeżeli za oknem panuje jesienna lub zimowa aura, warto zdecydować się na warstwowe ubranie. Taki strój pozwoli Ci poczuć się komfortowo bezpośrednio po wyjściu z ciepłego domu, a także regulować ciepło po rozpoczęciu treningu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdjąć dodatkową warstwę ubrania.

Jakie elementy powinien zawierać taki zestaw? Nie może w nim zabraknąć koszulki, takiej jak np. https://drogawolna.com/koszulki-techniczne/, dresów lub legginsów oraz dwóch par bluz. Ta znajdująca się na wierzchu może być rozpinana – wówczas zdjęcie jej zajmie zaledwie chwilę. Potrzebna będzie także czapka lub opaska, która zabezpieczy zatoki, ciepłe skarpetki oraz szalik lub komin. Warto zaopatrzyć się również w rękawiczki, które zapobiegną wychłodzeniu dłoni. Warto pamiętać o jak najlepszym zabezpieczeniu każdej części ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =